UWAGA! Szpiegująca aktualizacja KB 2952664

KB 2952664   - kolejna, po KB 3035583 aktualizacja wciskana przez Micro$oft przez zgody użytkownika (instalowana automatycznie jako zalecana) - tym razem szpiegująca użytkownika.

 

O KB 3035583 był już wątek tutaj, gdzie odradzałem jej instalacji, i słusznie bo okazało się, że jej jedynym celem jest zasypywanie użytkownika uciążliwymi wyskaującymi okienkami (nag screenami) nakłaniającymi do instalacji  rzygi.gif

 

Czyste chamstwo. Jednak teraz Micro$oft posunął się jeszcze dalej.  KB 2952664 - kolejna instalująca się automatycznie aktualizacja mająca "dostosować system do aktualizacji do  dreknasibici.gif

 

Więcej na ten temat: http://www.infoworld.com/article/2911609/operating-systems/kb-2952664-compatibility-update-for-win7-triggers-unexpected-daily-telemetry-run-may-be-snooping.html

 

 

Aktualizacja:

 

Okazuje się że wszystkich niechcianych aktualizacji jest więcej. Są to: KB3035583, KB2952664, KB2976978, KB3021917, KB3044374, KB2990214. Aby sprawdzić czy mamy je zainstalowane, wchodzimy w wiersz poleceń, wpisujemy 

powershell

_ _a następnie

get-hotfix -id KB3035583,KB2952664,KB2976978,KB3021917,KB3044374,KB2990214

Aktualizacje które są zainstalowane, pojawią się na liście. Aby je odinstalować wpisujemy 

wusa /uninstall /kb:[numer poprawki]

np. 

wusa /uninstall /kb:2952664

Aby nie zainstalowały się ponownie, należy przy kolejnym wyszukiwaniu aktualizacji ukryć te aktualizacje.

 

Źródło: http://www.ghacks.net/2015/04/17/how-to-remove-windows-10-upgrade-updates-in-windows-7-and-8/

Jesteś na forum już kilka miesięcy. Kolor czerwony jest administracji, a ■■■■ to wulgaryzm. Radzę zapoznać się z regulaminem. Ten post poprawiam, ale za następny łamiący regulamin będą punkty.

Dzięki za informacje w moim przypadku na Windows 8 prof. jest tylko jedna z nich KB2986978 reszta to Win7 i Win8.1. Od ubiegłego roku po tzw. czarnego wtorku -grudzień 2014- nie instaluję z automatu. Po pobraniu śledzę informację o ewentualnych problemach zgłaszanych na forach. O tych aktualizacjach było trochę informacji wyprzedzających, ale nie każdy tym się interesuje.

Pozdrawiam -arapo 

@forsajt-pewnie nawet na ten"ekspercki"tekst nie zwracałbym uwagi, ale muszę.

Ciekawi mnie kiedy tej klasy"eksperci" skończą z “polecam”(Polecam równocześnie zmienić nastepujące ustawienia)?.

Tej klasy"expert" powinien wiedzieć że może mi coś:zaproponować, zasugerować ewentualnie.

W kwestii tych poprawek-sugeruję(nie polecam!) Ci jak najszybsze wysłanie CV do Microsoftu.

Zrobisz karierę!

@xyzzyx najlepiej sam wyślij, widać marzysz o pracy w takiej korporacji. Co do “polecam”, to przyznaje rację. Usunąłem to z posta i przyznam że umieściłem to tam dla wygody, żeby przypominało mi jakie ustawienia zmienić, za każdym razem gdy będę po świeżej instalacji systemu :stuck_out_tongue:

Ja kolego jestem już szczęśliwym człowiekiem, o pracy nie muszę nawet myśleć!.

Wysłanie CV zasugerowałem Ci, bo już nie idzie czytać wszelkich fachowców"od Microsoftu". Co jeden to większy ekspert, zastanawia mnie zawsze co którykolwiek sam stworzył, wymyślił, opracował. Kupi taki np. Mercedesa, a potem lata po wsi i narzeka jaki to rupieć. Krytykować też potrafiłbym ale po co. Nie pasuje mi coś, nie kupuję, nie instaluję, nie używam.

Co do wysyłania(szpiegowania)…, przecież podczas instalacji systemu da się wyłączyć wysyłanie czegokolwiek czego domagał się Microsoft i"po ptokach". A instalować aktualizacje każdy będzie te, które sam zechce.

Popieram Cię @Wredotka w całej rozciągłości. Najlepsze, że nie instalują jakiejś poprawki bo ich szpieguje a w systemie pełno innego syfu i poważnych zagrożeń bezpieczeństwa danych ale przecież MS ich szpieguje :slight_smile:

Wredota idź być głupim gdzie indziej. Nie mam zamiaru z Tobą dyskutować…za chwilę rzucisz argumentem satelity krążącej po orbicie czy tam św. Mikołaja, który wiecznie patrzy czy jestem grzecznym dzieckiem. 

 

Czemu nie napiszę do Microsoftu… bo mi się nie chcę. Łatwiej,szybciej i skuteczniej samemu ingerować w system… a popularność takich poradników dowodzi, że myślących podobnie do mnie jest spora liczba.

 

Ktoś mądry kiedyś mi powiedział, żeby nigdy ale to nigdy nie kłócić się z głupim. Bo po pewnym czasie osoba trzecia będzie miała problem z rozpoznaniem, który to głupi. Dla mnie temat jest zamknięty

Co do szpiegowania i innego syfu, to nie mam. Mam praktycznie gołą 7 po to się optymalizuje, blokuje i usuwa róznej maści crapware i adware.

Mam tylko problem z aktualizacją kb:2952664, nie mogę jej odinstalować. Pozostałe aktualizacje odinstalowane tylko z tą jest problem, cały czas się pojawia. Próbowałem też poprzez “zainstalowane aktualizacje” też nie mogę. Może jakieś rady?

Jest rada na całkowite odinstalowanie KB2952664 Najprawdopodobniej masz ją zainstalowaną w kilku wersjach i trzeba wyrzucić wszystkie wersje 1.Uruchom wiersz poleceń jako admin 2.Wpisz: powershell 3.Wpisz: dism /online /get-packages | findstr KB2952664 - to powinno pokazać ci wszystkie wersje kb2952664 4.Następnie musisz każdą wersję usunąć po kolei i w moim przypadku komenda wyglądała tak: dism /online /remove-package /PackageName:Package_for_KB2952664~31bf3856ad364e35~amd64~~6.1.7.4 - ta komenda usunie tylko wersję 6.1.7.4 i musisz ją powtórzyć dla każdej wersji - zmienia się ją na końcu komendy np. 6.1.0.12, 6.1.3.0, 6.1.7.4, 6.1.8.2, 5.Po usunięciu pierwszej wersji nie restartuj systemu tylko wpisuj komendę dla kolejnych wersji (pomocna opcja to shift + strzałka w prawo) 6.Po usunięciu ostatniej wersji kb2952664 program sam zapyta czy uruchomić ponownie komputer 7.Po restarcie tak jak z innymi poprawkami wyszukać je w windows update i ukryć

Dzięki, ale już sobie poradziłem. Przy którymś razie z kolei jak odinstalowałem tę poprawkę w końcu się udało. Nie mam już żadnych z tych wymienianych.

http://i.imgur.com/Le3DsEi.png