Uwolnianie pamięci

Witam - jestem tutaj pierwszy raz więc jeśłi pomyliłem działy to przepraszam :smiley:

Pamiętam że jak kiedyś (daaawno temu) siedziałem na 98 to można było tam stworzyć samemu w notatniku taki pliczek, który po dwukrotnym kliknięciu na ten “programik” czy też klucz uwalniał on zajętą pamięć Ram :slight_smile: Programik ten był o tyle dobry, że pozwał na usuwanie tej pamięci bez ingerencji dodatkowych programów (czyli bez dodatkowego zrzerania pamięci) oraz można go było samemu łatwo i szybko napisać :slight_smile:

A teraz mam pytanie - czy jest podobna sztuczka do zastosowania w Windows XP :?:

swiztaq

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

A czy wiesz że działanie tego rozwiązania ogranicza się do wyrzucenia wszystkiego, co akurat nie jest systemowi potrzebne do swapu, aby ten skrypt mógł tyle pamięci zarezerwować? A tuż po jego zakończeniu faktycznie, czasem pamięci jest więcej, ale za to więcej rzeczy jest w pliku wymiany a co za tym idzie to system działa raczej wolniej niż szybciej?

Identyczne działanie ma uruchoemienie jakiegokolwiek zasobożernego programu.

z tego co pamiętam na 98 mi to pomagało :slight_smile:

ale ok - nie będę się wykłucał bo się nie znam :slight_smile: dzięki za pomoc :slight_smile: jakby na forum była opcja dodawania plusów to bym Ci wręczył jednego :wink: