Uzasadnienie Nie obecności W urzędzie pracy

Na początku roku zapisałem się na szkolenie (Kierowca wózków jezdniowych z napędem silnikowym) teraz mi przyszło pismo stawienie się w urzędzie Pracy Na rozmowę czy coś tam czy się nadaje na dany kurs. Na jedno miejsce jest 3 chętnych wiedz mała szansa żebym się Załapał. A Akurat w tym czasie co będzie ta rozmowa mam wyjazd.

Teraz muszę napisać wniosek z uzasadnieniem czemu sie nie stawie na dane wezwanie, anie chcę stracić statusu bezrobotnego!!

Jak to ma wyglądać, i co napisać w uzasadnieniu.

Tak pomyślałem ze napisze ze nie mogę się stawić , z powodu wyjazdu. poszukiwania pracy w zawodzie zbliżonym do wyuczonego(Technik Informatyk).

Ich to nie obchodzi. Masz być i koniec. Ratują cię tylko ważne problemy osobiste. Np śmierć kogoś bliskiego lub złamiesz nogę i.t.p. Wyjazd hmmm… zależy jaki wyjazd.

Oni oferują ci prace, jeśli szukasz na własną ręke znaczy że nie jesteś zainteresowany ich propozycjami i tracisz status bezrobotnego.

Oni mi nie oferują pracy tylko szkolenie na które mogę się nie dostać, a wtedy nici z szkolenia i wyjazdu :frowning:

do tego dostałem na 3 dni przed wezwanie

A wyjazd każdy wie poco się wyjedzą, gdy się jest bezrobotnym, a bez ubezpieczenia to już nie bardzo potem :frowning:

Pokaż mi taki przepis, który wprost mówi o tym.

podczas rejestracji podpisuje się kwitek ze chce się być ich (urzędu) niewolnikiem i będzie się stawiać na jego wezwanie, niestawienie się w terminie skutkuje wykreśleniem z rejestru :wink:

rada. następnym razem nie odbieraj listu poleconego zagadaj z listonoszem żeby zostawił awizo :stuck_out_tongue:

ps. jeśli szukasz pracy olej ten wielce niepotrzebny “Urząd” i skorzystaj z usług prywatnych firm pośredniczących w znalezieniu pracy lub rób to na własną ręke

Akurat, teoretycznie tak może być, a w rzeczywistości przedstawisz byle jaki kwit i już masz spokój :stuck_out_tongue:

rokko masz rację, musiał by przedstawić L4 [bo to jedyne usprawiedliwienie dla urzędu]ale takiej rady nie mogę mu dać bo to sprzeczne z regulaminem

kwasna pikla , ale czy ja coś konkretnie sugeruję, jedynie stwierdzam fakt z jakim się spotkałem i wcale nie miałem na myśli tego rozwiązania.