Uzupelnienie pojemnika z tuszem ale

Wiec mam uzadzenie wielofunkcyjne HP PSC 1510 (tak to nazwali raczej :wink: ) i skonczyl mi sie czarny tusz… poszedlem do sklepu i zapytalem czy jest mozliwosc uzupelnienia czarnego- tak jest… za impreze zaplacilem 40zl a tuszu jak nie bylo tak nie ma… nie drukuje… poszedlem do nich nasstepnego dnia i mowia ze oni uzupelnili a to ze nie drukuje to nie ich wina…

Jest jakas mozliwosc zeby “ruszyc” ten tusz?

ps. kiedys w poprzedniej drukarce jak mialem taka przygode to wlozylem pojemnik z tuszem do cieplej wody i pomoglo…

czy jest jeszcze jakas inna “reanimacja” takiego pojemniczka ??

czy pozostaje mi tylko kupno nowego :frowning:

Jeżeli po skończeniu się tuszy przez jakiś czas nie korzystałeś to tusz zasechł w dyszach, jeżeli nie pomoże ciepła woda to pozostaje kupic nowy pojemniczek

ps. jeszcze jedno pytanie - ciepła tzn ?? bo szczerze to moze ja w za zimna ta wode go wkladam ? bo jest taka letnia mozna powiedziec

ile tak okolo powinna miec temperatury ? 50 ? 60 ? wiecej ?

wiesz, nie wiem bo nigdy nic takiego nie robiłem, jak mi w dyszach zaschło to wywaliłem. Ale tyle chyba wystarczy, jak nic nie da możesz spróbować wrzątku, w końcu niczym nie ryzykujesz, ale uważaj bo jak coś się zdeformuje w pojemniku to zalejesz urządzenie

Wrzątku :o jak polejesz kardidż wrzątkiem to już możesz od razu wywalić najlepiej jakiś rozpuszczalnik WD-40 polecam :slight_smile: u mnie pomogło albo weź papier toaletowy nasącz go ciepła woda i przytknij dysze do niego poczekaj aż wyleci kolor może to ci się uda

Poczytaj tu:

http://druknet.pl/regeneracja/?mid=27

tylko z tego co sie tam dopatrzylem to jest o sposobach napelniania (a on juz jest napelniony - w sklepie mi to zrobili - bo wlasnie nie mam takich uchwytów i zostawilem go im :wink: )

ps. woda nie pomogla… WD-40 sprawdze :wink:

Złączono Posta : 07.05.2006 (Nie) 12:37

Wd-40 rowniez nie dal rady… :frowning:

jeszcze jakies pomysly :mrgreen: ??

możesz spróbować jeszcze nawilżenia alkoholem - ideałem byłby izopropylowy, ale podejrzewam, że go nie posiadasz - więc może być denaturat (ALE BIAŁY) (spirytusu szkoda ;P)) )- wlej go do jakiegoś małego płaskiego naczynia(nie za dużo) i wstaw kartridż z tuszem (głowicą do dołu :wink: ) podkładając kawałek ligniny.

Sprawdziłem że to pomaga w wypadku zaschniętych dysz, chociaż czasem może trochę potrwać…

a nie lepiej tego użyć?

http://www.allegro.pl/item101982957_ply … _0_5l.html

a tak w jakies jednostce czasu mozesz to podac :slight_smile: :slight_smile: