Użycie dysku 100% oraz nagłe skoki temperatury

Witam!

Od dzisiejszego poranka zmagam się z pewnym problemem. Mianowicie, gdy próbowałem odpalić jedną z gier, po jakichś 5 minutach ekran monitora sam się wyłączył i musiałem zrestartować komputer. Gdy ponownie uruchomiłem grę, temperatura karty graficznej podskoczyła do 100 stopni. Ekran znów się wyłączył i kolejny restart. Potem przez następne pół godziny nic nie włączyłem, jedynie menedżer zadań pokazywał zużycie dysku w 100%. Podejrzewam, że może to być jakiś wirus, gdyż tak jak wspomniałem na początku jeszcze wczoraj nie było żadnego problemu. Wnętrze mojego komputera czyszczę regularnie, więc to raczej nie jest przyczyną problemu.

Zrzut_ekranu_(50).thumb.png.8b4f50b2ffdeZrzut_ekranu_(51).thumb.png.09d5d1e7ed27

Sprawdzałeś Ostatnio znana dobra konfiguracja

FRST.txt

Co to za dysk? Sprawdź jeszcze zakładkę wydajność, kliknij na dysk i podaj prędkości odczytu/zapisu oraz opóźnienie.

Podejrzane jest to 100% użycia przy odczycie rzędu 10MB/s. Może po prostu dysk pada? 

 

Przeglądając pobieżnie logi widzę że warto aby jakiś fachowiec je sprawdził   ;)

 

Dysk to Seagate Barracuda ST1000DM003, ma niecałe 2 lata, więc wątpię żeby padał.

Zrzut_ekranu_(54).thumb.png.bc83fb700875

Zerknij i daj screeny z CrystalDiskInfo oraz HDTune (zakładka health oraz error scan).

WQKH1g5.png

Hej,

Dysk w bardzo dobrej kondycji.

Pozdrawiam,

A jak wygląda sprawa z aktualnością systemu i sterowników? 

Wszystko jest aktualizowane na bieżąco, więc nic się nie pobiera w tym czasie.

A spróbuj odinstalować avasta. Wykonaj restart komputera i daj znać czy pomogło.

Od jakiegoś też czasu google chrome potrafi zamulić komputer. Wszystko staje na sekundę dwie…

Też możesz odinstalować jak używasz.