Uzycie dysku 100%

Witam, mam problem od 5dni mam ścinki oraz dłuższe logowanie komputer przywracałem ustawienia do fabrycznych az 2razy lecz nie pomogło czasem wyskakuje mi bluescren

duże użycie dyski ma antywirus avira mcafee proszę o pomoc

Jeżeli ten antywirus skanuje, to nic dziwnego, że masz duże zużycie dysku.

Ja bym zrobił update BIOS -> zerowanie -> nowy system -> backup - ale nie każdy ma czas, umiejętności i chęci.

Słyszałem, że czasem uruchomienie wiersza poleceń jako administrator -> sfc /scannow pomaga, ale to chyba przy wirusach bardziej, gdy uszkodzą pliki systemowe.

Mccafee bym odinstalował co do reszty się nie wypowiem.

Na początek odinstaluje avire oraz mcafee jezeli to nie pomoże będę prosił o pomoc o Update biosu ponieważ nie znam sie na tym za bardzo

Myślę, że warto spróbować wywowałać sfc /scannow, ponieważ google mówi, że ten wyjątek często pojawia się w parze razem z tym poleceniem.

Update BIOS jest prosty i łatwo znaleźć poradnik, jednak wymaga to trochę samodzielności, ponieważ są różne BIOSy i różne ich interfejsy w ustawieniach - nie da się napisać uniwersalnego poradnika, który poinstuowałby w 100%.

Nie napisałaś nawet jaki masz system (być może można wywnioskować po bluescreenie, ale ja nie potrafię), od kiedy go masz, czy laptop był na niego dedykowany i czy ten problem pojawił się po jakiejś aktualizacji.

Warto poczekać, aż ktoś bardziej ogarnięty w tych tematach zajrzy na ten wątek i się wypowie.

Próbowałem komendę sfc /scannow lecz nie dzialala a co do systemu jest do win10 podajrze 64bit

Po odinstalowaniu programów nadal mam 100% użycie dysku chyba trzeba przejść do biosu

W czym masz wątpliwości?

Może zacznijmy od początku: jeżeli nie wiesz skąd pobrać aktualny BIOS, to będzie potrzebny dokładny model laptopa - zrób screen programu windows + R -> msinfo32.

(jeżeli to laptop) (tak wygląda na zdjęciu)

Proszę bardzo

Przed chwila zobaczyłem ze dysk jest w 0% użyciu nwm daczego

BIOS
Instrukcja

Źródło

Przyczyn może być bardzo wiele.

Najlepiej to sprawdzić w procesach, co zużywa dysk.