Użycie dysku 100%

Witam, czy to, że posiadam windows 10 może łączyć się z tym, że w moim komputerze proces taki jak “Dysk” ma 100%? Czy gdybym zmienił system na starszy(7), to byłaby szansa, że te procenty by spadły?

PS:Próbowałem zmniejszać te procenty wyłączając różne rzeczy(dzięki podpowiedziom na yt, ale to nic nie dało)
PS2: W menadżerze zadań nie widać jakby jakiś plik, aż tak zwiększał procenty “Dysku”
PS3:Czy jednak może jest to problem dysku twardego i rozwiązanie to kupno nowego?

7 też to miała po aktualizacjach, nie warto robić downgrade.

Zrób HDTUNE zdrowie + wykres prędkości, napisz też ile masz RAM, jak mniej niż 4 to będzie to zawsze, z 4 już ciężko dzisiaj.

Jakoś nie mogę sprawdzić ile mam RAM, żaden sposób nie wyświetla mi tej informacji. (Da się to jakoś sprawdzić za pomocą programu AIDA?)
A tak się prezentuje zdrowie i wykres prędkości

HDTune_Benchmark_SAMSUNG_MZYTY128HDHP-000 HDTune_Health_SAMSUNG_MZYTY128HDHP-000

Ilość pamięci RAM możesz odczytać np. z “Właściwości systemu”
(przyciśnij klawisze Windows + Pause Break)

Niestety wyświetla się “niedostępne”

EDIT:Miałem sprawdzanie wyłączone w opcjach. Posiadam 8 GB

Proponuję zacząć od od tego:
1.

  • Wciśnij klawisze Windows+R i wpisz services.msc
  • Odszukaj usługę Windows Search, kliknij na nią prawym przyciskiem myszy, i wybierz z menu „właściwości” i wyłącz ją.
  • Przechodzimy do Mój Komputer
  • Klikamy prawym klawiszem myszy na dysk (jeżeli jest więcej niż 1 to po kolei z każdym) i wybieramy właściwości
  • wyłączamy “Zezwalaj na indeksowanie zawartości plików…”
  • Przechodzimy do Mój Komputer
  • Klikamy prawym klawiszem myszy na dysk (jeżeli jest więcej niż 1 to po kolei z każdym) i wybieramy Właściwości -> Narzędzia -> Optymalizuj->Zmień ustawienia
  • Wybieramy “Dyski” (jeżeli jest taki przycisk) i odznaczamy wszystkie dyski
  • Odznaczamy “Uruchom zgodnie z harmonogramem”

Po tych trzech operacjach restart.

Okej, zrobiłem tak.

Możesz podpiąć dysk do innego PC lub sprawdzić z live CD? to co na nim widać, dolinki spadające do 0, to oznaki gnicia zombie :wink:

Niestety nie mam takiej możliwości. :confused: Więc jednak oznacza to, że dysk jest do wymiany?
A może jednak zmiana na jakiś starszy system typu 7 lub 8.1 pomoże?

Nie pomoże! Pomóc (ewentualnie) może reinstalacja Win10, a następnie nieingerowanie w jego ustawienia firmowe, poza pobraniem aktualizacji. Na pewno nie pomoże wyłączanie “czegoś tam” na podstawie YT.

Dysk do wymiany.

Ja mogę jeszcze zdalnie pomóc. Jak coś napisz na PRIV

W czym tu pomagac? Parametr B8 pokazuje, że dysk kończy swój żywot i trzeba go wymienić. Kopia zapasowa najważniejszych plików, póki dysk jest na chodzie i wymiana na nowy, odtworzenie danych z kopii.

To jest właśnie przyczyna 100% użycia dysku.

Mailem z takimi sytuacjami do czynienia i dałem radę to naprawić. Podejrzewam że i to naprawię. U mnie użycie dysku waha się w granicach 0-1% a mam Windows 10 pro k. 1809

Skoro wiesz jak, to pisz na forum rozwiązanie, bo do tego ono służy.

1 polubienie

… może jako pierwszy punkt naprawianie dopisz tylko kopiowanie plików, jak padają kości pamięci/kontroler w dysku SSD to bez zabawy lutownica nic nie naprawisz, a szansa na uwalenie do cna jakieś 99%:wink:

Uszkodzenie dysku? Zdalnie?

Taki Kaszpirowski Naszych czasóf :slight_smile:

kładziesz dysk na ekranie i on go napromieniowuje :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

3 polubienia

Wiesz, kolega miał mailem takie sytuacje, więc pewnie dysk trzeba wysłać mailem :slight_smile:

1 polubienie