Użycie procesora athlon x2 5000+

Witam.

Zakupiłem ten oto procek ale mam parę pytań, ponieważ jest to mój pierwszy procesor dwurdzeniowy :slight_smile:

Pierwsze z nich, to czemu użycie procesora (pod alt+ctrl+del) nie przekracza 50%, jeden rdzen jest obciążony bardziej, drugi mniej.

Dlaczego tak jest? czy nie może osiągnąć 100%?

Drugie pytanko, to dlaczego w aplikacjach np. najnowszy winrar nie jest wykorzystywana pełna moc? Przy wypakowywaniu sporego archiwum procesor był obciążony tylko w ~10% a samo wypakowywanie trwało bardzo długo ;/

Dzięki za pomoc.

Pozdr.

teraz jak wypakowuje to jest większe, średnio w graniach 30% ale czemu wciąż tak mało?

A priorytet w WinRar może jest ustawiony na normalny? Zwiększ na wysoki albo coś takiego i dopiero sprawdź.

już mniejsza o winrar, bo w innych aplikacjach nawet np. w superpi nie przekracza 50% ;/

jaki system?

windows xp pro 32 bitowy

poprawka dla procesorów dwurdzeniowych zainstalowana?

nie, a można wiedzieć co to i gdzie ściągnąć :>? google nic nie mówi :stuck_out_tongue:

http://support.microsoft.com/kb/896256

moim zdaniem blokuje nie sam progs tylko transfer dysków nie wyrabia z zapisywaniem i odczytem chodzi mi np. o winrar, procek szybciej by to zrobił żeby tylko błyskawicznie zostało zapisane, ja naprzykład żeby wzrosła wydajność to uruchamiam kilka programów na raz i zapisuje na oddzielne dyski! !!

no w sumie tak, ale to niemożliwe, żeby mi na wcześniejszym athlonie 64 2.3 rozpakowywało się szybciej niż tu na x2:)