Użycie procesora graficznego 100% i przerwania systemowe

Cześć.

Piszę z problemem, a mianowicie mam bardzo wysokie zużycie procesora graficznego. Podczas przeglądania stron internetowych, a czasami nawet na pulpicie, zużycie procesora graficznego skacze do 100%. Jest to odczuwalne przede wszystkim na youtubie. Bardzo wolno chodzi, a nawet dochodzi do ścin.

W Menadżerze zadań proces, który najbardziej obciąża procesor graficzny to „Menedżer okien pulpitu”. Znalazłem podobny temat i wykonałem wszystkie czynności (oprócz aktualizacji BIOSa), ale tak jak podejrzewałem, nic nie pomogło, ponieważ były to rozwiązania zalecone na podstawie logów i raportów, które wysłała osoba z tym problem, a przecież najprawdopodobniej nasze logi się różnią.

Czy problem może polegać na tym, że mój laptop ma już pięć lat i należy go wymienić? Może po prostu należy go przeczyścić, ostatni raz robiłem to jakiś rok temu. Z góry dziękuję za pomoc.

Wygląda to podejrzanie, tak, jakby ktoś kopał kryptowalutę… Daj tutaj też logi z FRST, może @iJuliusz zerknie…

1 polubienie

Dziękuję bardzo za odpowiedź, ale na szczęścia udało mi się już rozwiązać problem.
Pozdrawiam :slight_smile:

A jak ty to zrobiłeś?