Użycie procesora wzrasta do 100%

Problem polega na tym że normalnie komputer działa bezproblemowo w momencie kiedy moj brat zacyna grać w gre o nazwie Tibia po 2/3 godzinach komputer mu sie zawiesza a potem restartuje ( w konsekwencji zabijaja go potwory w tej grze i mi ostanio co dzien marudzi abym cos z tym zrobil) -problem w tym ze nei wiem jak o to parametry jego komputera :

Procesor AMD Duron 950Mhz

Płyta głowna MSI MS-6330

Karta Graficzna GeForce2 Mx/Mx 400 (64MB)

Pamięć Ram 128 +256

Dysk 40

Jeśli ktoś umie pomoć to napiszcie w czym problem że łapie te zwieszki bo juz mi żyć nie daje =| :frowning:

Sam się resetuje??

PPM na mój komp > zaawansowane > uruchamianie i odzyskiwanie --> ustawienia > odznacz automatycznie uruchom ponownie > ok

I teraz spisz co to za BSOD. (może być nr błędu lub jakiś plik który wywołał ten błąd).

Tibia jest tak dziwnie zoptymalizowaną grą iż pobiera zawsze 100% mocy procesora czy to bedzie 300MHz czy 3000MHz więc może poprostu procek Ci się przegrzewa i w końcu zabezpieczenia restartują Ci kompa. Sprawdź temp. na procku. Polecam programy Everest lub SpeedFan

to ma swoje plusy brat będzie robił przerwy co godzinę :stuck_out_tongue: a tak na serio to wiesza sie tylko w tibi czy w czasie innych czynności też??

Tak zawiesza mu sie tylko jak gra w ta gre , komputer przeczyscilem mu sprezonym powietrzem wiec to nie wina kurzu , temperatura procesora 52/53stopnie uzycie procesara jak gra prawie zawsze 100% . powidzcie czy jak mu dokpie kość ram to cos pomoże na te zawieszki czy to moze wina karty graficznej temperatury nie podam bo nie wiem gdzie sprawdzic ale ostatnio jak mu sie zawiesił komputer to dotknelem karty graficznej i gorąca była ( jaka karte optymalnie moge mu zamontować w tej jego płycie ) P.S. dzięki za wszelkie info i podjęcie tematu :slight_smile:

dodam jeszcze ze zaraz po tym jak mu sie komputer zawiesza ostatnio pojawia mu sie niebieski ekran gdzie widnieje napis rozpoczynanie zrzucania pamieci fizycznej ( o ile komus to cos podpowie) :frowning:

spisz temperatury z tego programu http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … +4.50.1330 a jeśli możesz to zamontuj dodatkowy wentylator albo pożycz od kogoś karte, ewentualnie zdejmij bok obudowy i zobacz co będzie się działo po 2-3h grania(chodzi mi o zapewnienie lepszego obiegu powietrza)