Użycie procesora

Co zrobic zeby zmniejszyc zuzycie procesora.

Chodzi mi oto czy da sie cos dokupic albo cos.

Bo jak gram to mnie ścina.

Z gory dzieki.

  1. Zobacz, jakie procesy czy programy zużywają moc procesora, zamknij wszystko, co zbędne;

lub:

  1. zmień procesor;

lub najprościej:

  1. przestań grać… :expressionless:

jaki to procesor że tak cie ścina ?

Zmniejsz ustawienia graficzne w grze, jak sie zacina. Wyłącz przy tym antywirusa, gg i inne zbędne program które zajmują czas procesora. Jak potrafisz to podkręć proca, wydajność wtedy na pewno wzrośnie.

Tylko wlasnie ,jak to zrobic ?

Podaj nam model proca i płyty.

Typ procesora Intel Celeron D 325, 2533 MHz (19 x 133)

Nazwa płyty głównej ASRock P4V88

Pomocny wątek http://forum.programosy.pl/podkrecanie- … ml#p908073 Robisz tak jak w poście, tylko u ciebie startowa wartość CPU Bus Clock będzie 133MHz (Auto). Podnosisz stopniowo o 5MHz, kontrolując DRAM Frequency aby zbytnio nie przekroczyło domyślnej wartości (jak nie wiesz ile ma tam być to pokaż mi zrzuty z programu CPU-Z). Oczywiście po podniesieniu wartości CPU Bus sprawdzasz stabilność (Orthos/Prime95) i temp. procesora. To Spread Spectrum do wyłączenia.

Znalazlem takie cos:

DRAM Frequency [Auto] a z boku na marginesie pisalo 133MHz (DDR266)

166MHz (DDR333)

200MHz (DDR400)

Jak sprawdzic stabilność (Orthos/Prime95) i temp. procesora?

"To Spread Spectrum do wyłączenia."nierozumiem :?:

Eem, o ile wyłączenie Spread Spectrum zwiększa możliwości w podkręcaniu, to w zamian FSB może trochę świrować, ale to nie jest reguła.

Spread Spectrum to zabezpiecznie przed zakłóceniami EMI (impulsami elektromagnetycznymi) wytwarzane przez generator sygnałów zegarowych płyty głównej.

Znajdź tę pozycję w swoim BIOSie i ustaw wartość na “Disabled”.

Ściągasz to oprogramowanie, uruchamiasz, z listy wybierasz stress CPU i klikasz “Start!”.

Monitory temperatury procesora - np. Everest, albo jakieś oprogramowanie od producenta płyty głównej.

W opcji CPU Host Fraquency wybieram manual i niewiem jak podkrecac o 5 stopni.

Ssy z CPU-Z:

http://imgur.com/yrCSI

Sprawdź plusem lub PageUP. Albo wpisz wartość i zatwierdź enterem. Podnoś tą szybkość o 5MHz. Orthosa uruchamiasz na priorytet 9, FFP z tego co pamiętam wybierasz z tej listy. Jak po 30min-1godz. komputer się nie zawiesi to jest ok. Ostatecznie wygrzej proca kilkugodzinnym obciążeniem.

SpreadSpectrum to funkcja która ma zadanie zmniejszyć pole magnetyczne wytwarzane przez komputer, po podkręceniu często powoduje zawieszanie komputera. Ustawić na Disabled.

Pamięci widzę masz DDR266, przy podkręcaniu staraj się utrzymywać je właśnie przy takich częstotliwościach (DRAM Frequency ma być w okolicach 133).

Jak masz Winrara to odpal w nim test wydajności (skrót Alt i B), będziesz mógł porównać wynik z tym po podkręceniu.

Jak coś nie wiesz to pisz.

DRAM Frequency mam ustawic [Auto], 133Mhz(DDR266),166MHz (DDR333) czy 200MHz (DDR400).

Na jak dlugo mam wlaczac Orthosa?

DRAM Frequency ma miec taka sama wartosc jak CPU Host Fraquency ?

Zdecydowanie nie. Tą drugą podnosisz o 5MHz, to pierwsze przytrzymujesz przy ok 133MHz. Orthosa zapuść tak jak pisałem na 30min-1godz. Jak ostatecznie będziesz chciał sprawdzić stabilność to na kilka godzin.

Na DDR266 oczywiście ustaw.

Dzieki wszystkiego sie dowiedzialem,

do zamkniecia.