Użycie procesora

witam mam taki problem z procesorem czy to normalne aby podczas grania np w nfsu undergroung, gta vc, painkiller użycie procesora wynosi 100% w menedzerze urządzeń :frowning: :frowning: nie wiem jak to było wcześniej dopiero niedawno to zaobserwowałem gry chodzą normalnie mój komp to:

AMD Athlon xp 2000+ 1.67 Ghz;

512 Ram;

nvidia geforce4 MX 440 with AGP8X;

proszę o pomoc;

masz dokladnie te same czesci do komputera co ja oprocz procesora ale taktowanie to samo i fakt przy nfs zuzycie jest w granicach 100% ale nie wiem jak w innych grach… a czy zacina ci sie bardzo komputer czy nie??

podczs normalnej pracy komputer w ogóle się nie zacina podczas grania gry także działają płynnie

Tak powinno być

w takim razie sie niczym nie martw bo to normalne :slight_smile:

Witam, użycie procesora jest odwrotnie proporcjonalne do mocy GPU karty graficznej tj. jeśli masz “mocną” kartę grafiki to GPU odciąży procesor, zależy także od wersji sterownika, nie należy instalować jak niektórzy sugerują najnowszych sterowników pod kartę grafiki, która ma 5 lat bo one są pisane pod nowe karty, które obsługują nowe funkcje, ponadto zainstalowanie directa x w wersji, która nie jest wspomagana przez sprzęt daje efekt odwrotny np. direct 9 pod kartę GeForce 2MX u siebie zaobserwowałem problemy z grafiką po powrocie do wersji sterownika, która była razem z kartą i powrocie do direct 8.0 wszystko było ok.

E tam - wgrywasz najnowszy directX 9.0c i do tej karty sterownik w wersji 28.32 lub 56.72 i jest wszystko super.

Oczywiście wcześniej zrób porządek po sterach karty i uruchom kartę na sterze systemowym i dopiero nowy ster.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=9838

I na koniec CPU obciążają róźne procesy i uruchomione programy i sprzęt - fakt dobre GPU odciąży trochę procesor,ale zostaje jeszcze to co pisałem wcześniej.