Użycie TeamViewer lub innego programu do wykorzystania jednego nowego komputera przez kilka starych

Mam takie pytanie, czy istnieje jakiś sposób (może TeamViewer) żeby zrobić coś takiego że kupuje nowy komputer, bardzo dobry o wysokich parametrach, i odpalam na nim kilka systemów operacyjnych przez Virtual BOX, i teraz chce żeby każdy z kilku starych komputerów w domu (jeszcze z Windowsem XP, lub Linuxem na stare komputery) mógł się połączyć jednocześnie i każdy z nich mógł sterować tylko jednym (z kilku odpalonych na raz nowym kompie) okienkiem wirtualnej maszyny z system operacyjnym? Czy jest jakieś oprogramowanie z taką funkcją która by na to pozwalała? Chodzi o to że po co wyrzucać na śmietnik stare komputery skoro mogę je wykorzystać przez przesyłanie obrazu i sterowanie i wykorzystanie trochę mocy obliczeniowej nowego komputera. Nawet do przeglądania internetu, bo taka stara przeglądarka na Windows XP może już nie obsłużyć najnowszego HTML i CSS i dobrze wyświetlać stronę.

https://www.virtualbox.org/manual/UserManual.html#remotevm

Poradzilem sobie w taki sposób że po prostu odpaliłem teamviewera na tej wirtualnej maszynie emulowanej w nowym kompie. :slight_smile: Na razie testowałem z jednym połączeniem, ale i pewnie dwa na raz by działały.

Na Windowsie masz wbudowany pulpit zdalny (remote desktop). Nie musisz instalować zewnętrznych aplikacji, które na dodatek puszczają ruch przez swoje serwery zamiast bezpośrednio w sieci lokalnej.

Gorzej jak to wersja Home, wtedy zostają mechanizmy „zdalnej pomocy” i kod niby generuje chcący pomóc a potrzebujący pomocy wpisuje.

I możliwe, że on nie chce ograniczać się do LAN.

Any desk chyba na wszystkie systemy

Ale pewnie też leci przez ich serwery by ktoś nie bawił się w „podwójne” przekierowywanie portów.

Przecież to jest standardowa funkcja w windows.

Uruchamiasz n maszyn wirtualnych i do każdej łączysz się przez wbudowanego w windows klienta pulpitu zdalnego.

Dodatkowo są inne rozwiązania jak np. vnc, nomachine, szukaj pod nazwą pulpit zdalny,