Uzyskanie dostępu do partycji Windows z poziomu DSL

Witam.

Przedstawię pokrótce mój problem. Dzisiaj rano odwirusowałem komputer na tyle skutecznie, że w żaden sposób nie mogę go już uruchomić (winXp). Muszę pilnie włamać się do danych i wyciągnąć parę plików potrzebnych do pracy. Wymyśliłem, że skoro winda nie działa, to spróbuję to zrobić z pozycji innego systemu operacyjnego, wybór padł na tytułowy ( nie wiem czy słusznie). Uruchomiłem DSL, co powinienem zrobić żeby uzyskać dostęp do danych z Windowsa? Chciałbym zgrać je na pendrive, potem mogę już sformatować kompa i pewnie wgram system na nowo.

Czy ktoś mógłby udzielić mi pomocy?

Zamontować je.

Jak Ci sie nie chce nic czytać to zrób to za pomocą Ubuntu LiveCD

Spróbuj:

sudo /bin/bash

findfs LABEL="etykieta partycji"

mkdir /mnt/WINDOWS

mount /dev/coś_co_wyrxzuci_findfs /mnt/WINDOWS

Po wykonaniu wszystkich czynności, wyłączasz wszystkie okna, wszystkie terminale, otwierasz nowy i wpisujesz:

sudo /bin/bash

umount /mnt/WINDOWS

Na wszelki wypadek możesz odmontować teraz nośniki wymienne, jednak system powinien to sam zrobić. Możesz teraz wyłączyć komputer(nie przez reset, jednak PPK na pulpit i tam znajdziesz).

Być może DSL ma też ntfs-3g, jednak jego użycie w przypadku kopiowania danych z partycji NTFS nie jest potrzebne.

Na zakończenie powiem jeszcze, że radziłbym ci lepiej ściągnąć Ubuntu(DSL ma dziwny graficzny menadżer plików). Jeśli jednak musisz te dane szybko odzyskać, to trudno. Jeżeli ściągniesz Ubuntu, to moje porady nie będą ci oczywiście potrzebne.

Dziękuje za odpowiedź.

Wydaje mi się, że będę musiał użyć DSL, gdyż mam przedpotopowy laptop, na którym

nie da się odpalić Ubuntu LiveCD ( mam tylko 128 ramu, ubuntu livecd potrzebuje 384).

To mój pierwszy kontakt z linuxem i nie do końca wiem wiem jak “to” działa, nie mam też żadnego doświadczenia informatycznego. Rozumiem, że “tekst” w ramce to kod który muszę wpisać w wierszu poleceń w aplikacji XTerminal?

Tak