Uzyskanie numeru seryjnego z pfid

Tak jak w temacie, czy jest możliwość na podstawie identyfikatora produktu albo innej rzeczy dostępnej z poziomu zainstalowanego systemu uzyskanie numeru seryjnego?

Trochę mi komputer pada po instalacji sterowników do baaardzo starego pada (i tak nie działają), a naklejka na spodzie laptopa w paru miejscach jest nie do końca czytelna i nie chciałbym mieć problemów po formacie systemu. System to Windows 7 Home Premium.

Nie ma opcji Recovery? Albo ukryta partycja, albo dodatkowy nośnik.

Odczyt klucza z preinstalowanego systemu nic nie da, bo to inny klucz, na nim nie da się aktywować. Jest podpis cyfrowy w Biosie i plik z certyfikatem w Windowsie, na tej podstawie system stwierdza swoją autentyczność i nie wymaga aktywacji.

Natomiast pad powinien działać także bez sterowników.

Przy braku klucza i nośnika recovery zawsze można spróbować użyć Przywracania Systemu do poprzedniego stanu, o ile ta opcja nie jest wyłączona.

Nie ma recovery bo jak tylko dostałem windowsa (32bit) to od razu całkowicie go sformatowałem i zainstalowałem 64bit (4gb ramu). Ten klucz który jest na laptopie normalnie może służyć do aktywacji (robiłem to już nie raz) wg licencji musi być to tylko instalacja na tym samym sprzęcie. Nigdzie nie jest powiedziane że nie można ponownie go instalować. Instalację mam z oryginalnej płytki windowsa ojca który go kupował osobno do swojego laptopa.

Tak jak powiedziałem na samym początku tak bez problemu poszło i teraz chcę to zrobić ponownie, tylko że nie mogę idealnie dokładnie odczytać właśnie numeru seryjnego.

O ile pamiętam to EULA Windowsa zabrania migrowania 32b na 64b. Jak już orałeś system to chyba wiesz co instalowałeś, a co nie?

baton1 , użyj http://www.nirsoft.net/utils/product_cd_key_viewer.html

EULA tego nie zabrania http://www.sevenforums.com/general-disc … rsion.html <- znają się tu.

Akurat specjalnie gadałem z MS i powiedzieli że można tak migrować. Wiem co instalowałem ale wtedy naklejka jeszcze nie była starta (laptop był nowy). Chce odzyskać teraz ten numer do przeinstalowania systemu.