Użytkowanie baterii w laptopie/netbooku

Ostatnio słyszałem że jak się dłużej pracuje na laptopie na zasilaniu z sieci to lepiej odłączyć baterię od laptopa, a podłączać ją tylko jak się chce być “mobilnym”. Czy to prawda? Czy odłączanie baterii podczas pracy komputera jest bezpieczne?

Tak, jest całkowicie bezpieczne ;] Nie wiem, czy jest jakaś różnica, ale ja odłączam.

Witam.Podczas pracy raczej nie,ale przed włączeniem kompa raczej tak.

Wesołych Świąt

ja mam caly czas wlozona bateria (zdarza mi sie odlaczyc kabel zasilajacy i odejsc z lapkiem wlacznym ) , niby bios baterii liczy cykle , ale w moim przypadku po 15 miesiacach uzytkowania bateria praktycznie nie stracila swojej pojemnosci , ja uwazam ze jest to bez znaczenia w czasie uzytkowania lapka np 2 3 lub 4 lata , gdyby baterie strarczaly na 10 lub 20 lat mialbyoby to jakis sens ale na to nie pozwala bios baterii i tylko on , bo obecne baterie moglyby dzialac 5 razy dluzej niz nam sie wydaje

Przy stałej pracy na zasilaniu, baterię lepiej wyjąć (chyba że ma się częste braki prądu, wtedy nie ma to sensu, bo bateria spełnia funkcję UPS-a)i przechowywać naładowaną do połowy. Zależy to jeszcze od typu akumulatora.