Użytkownik z ograniczeniami

U mnie w szkole jest tak zrobione, że normalny użytkownik nie ma dostępu do dysku C. Chcę, by w nowym profilu użytkownika dysk nie był widoczny.

Jak to zrobić?

jest do tego wiele programów, ale ja polece - Dr.Tweak XP.

instalujesz go, logujesz sie jako ten użytkownik z ograniczeniami, włączasz Dr.Tweak XP w opcjach zakładasz hasło na program, a w zakładce ukryj dyski wybierasz ten który chcesz ukryc…

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9fe … 08f7d7.htm

edit: cos fotosik mi nie działa

wiec: http://www.putfile.com/pic.php?img=4392264

Korekta:

Zjadłeś ostatnią literke ;p

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9fe … 8f7d7.html

Z tym, że w szkole jest to pewnie zrobione przez Zasady grupy :slight_smile: (gpedit.msc - niestety jeśli komputer nie jest w domenie, określenie innych zasad dla administratorów i użytkowników jest skomplikowane)

No dobra Mate121 zrobiłem jak mówiłeś - ale nie do końca. Gdy odpalam Tweaka na użytkowniku z ograniczeniami to ukrywam tez dysk ale to nic nie daje, dalej go widać. Na koncie Admina mogę ukryć a na ograniczonym nie :?

za pomocą rejestru, start-> uruchom-> regedit

gdzie utwórz nowy Wartość DWORD o nazwie NoDrivers gdzie w systemie Dziesiętnym wpisz wartość odpowiadający za literę HDD, CDROM czy Flopy

A-> 1

B-> 2

C-> 4

D-> 8

E-> 16

F-> 32

Raczej heksadecymalny :wink:

Nie mogę, mam coś takiego:

ba1c08c1d41bac43m.jpg

Wpisywałem 4 w dziesiętnym i wtedy ten błąd, jak w szesnastkowym to tak samo :evil:

schowek02re3.jpg

nie masz uprawnień, a po drugie edytujesz klucz który odpowiada za inną funkcje, jeżeli nie ma tam klucz NoDrives to należy go uruchomić.

a pisałem na początku, że ma to być na konto z ograniczeniami, to co się dziwisz, że uprawnień nie mam,

a można to jakoś zrobić z konta admina?

kliknij na kluczu policies prawym przyciskiem, uprawnienia, sprawdż, czy

będzie twoje konto i spróbuj zaznaczyć pełna kontrola; jeśli nie

podziała kliknij dodaj, na nastepnej stronie tam gdzie nazwy obiektów

wpisz nazwę np. każdy, ok., i spróbuj znów zaznaczyć pełna kontrola

(porada z ang. faq, nie wiem, czy podziała, bo nie próbowałem! !!

pytanie tylko, de Niro, czy on ma utworzyć podklucz NoDrives w

kluczu policies, czy to ma być wpis NoDrives w kluczu policies -

w pierwszym wypadku prawy klik na policies i nowy klucz, w drugim

prawy klik w prawym panelu i nowy - wartość dword, bo nie wynika

to jasno z twoich porad

Nic to nie daje. Normalnie daję uprawnienia na adminie dla ograniczonego. Potem na ograniczonym znowu i nie mogę zapisać :evil: Już mnie to wkurza. Jeszcze mi do tego skrzeczą, że tyle siedzę przy komputerze… Tylko potem jak mi brat namiesza i będę musiał formatować dysk to jeszcze dłużej zejdzie. Ale baby tego nie rozumieją.

Ma ktoś jakiś sposób by to rozwiązać, tylko jasno, zwięźle i wyraźnie :mrgreen:

Panel sterowania-> opcje folderów-> widok

odznacz :

  • ukryj chronione pliki systemu operacyjnego (zalecane)

  • ukryj rozszerzenia znanych typów plików

oraz zaznacz :

  • pokaż ukryte pliki i foldery

start-> uruchom-> regedit

podświetl:

schowek01tq3.jpg

Następnie z Menu Plik- Załaduj gałąź rejestru

Gdzie przechodzisz C:\Documents and Settings\nazwa_użytkownika gdzie odszukujesz plik NTUSER.DAT następnie Otwórz.

Gdzie wpisujesz dowolną nazwę, ja w moim przypadku nazwałem USER :

schowek02uz0.jpg

Gdzie teraz po kolei lecisz

gdzie musisz stworzyć klucz o nazwie NoDrives gdzie jak wyżej podałem:

Po całym zabiegu, podświetlasz klucz User gdzie z Munu Plik- Zwolnij gałąź rejestru, aby zmiany zostały wprowadzone należy uruchomić ponownie komputer, należy zaznaczyć że dany dysk nie będzie widoczny w oknie Mój komputer, ale można mieć dostęp do danej partycji do wpisaniu w pasku adresu X:

za X: należy podać literę partycji :wink:

Dodam że robisz to z konta Administratora :wink:

sorry switek 17, zapomniałem, ze trzeba odznaczyć użyj prostego

udostępniania plików, nie mam na codzień do czynienia z kontami

i stąd ten lapsus pamięci; może zresztą i tak by nie podziałało

Zrobiłem tak jak pisałeś de Niro i… nie widać dysku :slight_smile: Więc ta sprawa załatwiona.

Ale…

Teraz mam inny problem :frowning:

Mianowicie Użytkownik (konto ograniczone) nie może połączyć się z internetem. Używam Neostrady, łącze się za pomocą programu AutoConnect.

rixx ale jak dokonać zmiany :?:

@switek17 sprawdź

Możesz mi wszystko jasno napisać co trzeba zrobić, bo tam są dość duże różnice względem WinXP Professional.