Uzywa 750MB RAM(Wszyskie progr.zamkniete)POMOCY

witam was mam acera z Vista 32 bit. gdy powylanczam wszystkie programy i na pierszej stronie wejde Ctrl+Alt(menadzer)to uzywa 750 MB RAM !!

Moja Vista zjada 1.2GB, ale w menu start->uruchom->wpisz msconfig. W zakładce uruchamianie, powyłączaj wszystko co niepotrzebne.

Zobacz też co zjada najwięcej pamięci (w menedżerze zadań).

Tak, Vista zjada tyle ramu, tylko pewnie nie wiesz o tym, że gdy grasz to Vista automatycznie potrafi ograniczyć się nawet do 300mb.

Zrobilem co mi radziles po zamykalem progamy i spadl do 660 MB

Co jeszcze mi radzicie chcialbym ograniczyc sie do 300-350 MB.jest to mozliwe?jesli tak to jak to zrobic?

Vista sama automatycznie jak włączysz grę, która wymaga dużo pamięci to się ograniczy… Sama automatycznie.

Sprawdż Minimem : http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … inimem+1.2

/ nie testowałem /.

Kup ram i po problemie :wink:

mam 1GB RAMu to malo???

Tak mało.

Ja mam więcej i zmieniłem Vistę na XP-ka.

Oczywiście że Vista będzie chodzić ale kiepsko. Będzie prawidłowo działać dopiero przy 2 GB RAMu.

Nie duży koszt ale za to dużo mniej problemów. :slight_smile:

Vista ma inną “strategię” obsługi RAMu. Jak najwiecej upycha właśnie do niego przez co nie musi sie tak często jak xp odwoływać do dużo wolniejszej pamięci dysku. W czasie gry wejdź w menadżer zadań i zobacz ile ramu jest zajęte po odjęciu procesu twojej gry…

Ja mam 4GB i vista działa elegancko i gry także bo zapewne to też cie interesuje :wink:

Zarymuję: dwa giga i śmiga :slight_smile:

ja mam 2GB ram i śmiga aż miło nawet w takich grach jak crysis, a na start też zajmuje w przybliżeniu 800mb