Używana licencja Windows

(panicagaming) #1

Witam,

Czy komuś zdarzyło się może kupić Windows COA używane? Interesują mnie głównie win7 i win10 i informacje czy były jakiekolwiek problemy po wgraniu takiej licencji do pc/laptopa. Za system nowy oryginalny nie widzi mi się płacić tyle co trzeba, a musi być Windows żeby dało radę w coś pograć.

Pozdrawiam i sorki jak powieliłem temat, ale się nie doszukałem takowego.

(bachus) #2

Aktywować się pewnie da, ale nie będzie to zgodne z licencją - czyli zwyczajanie ‘piracisz’.

(pocolog) #3

COA w sensie że naklejkę z obudowy? W teorii w naszym kraju powinno to przejść przy licencji BOX, ale lepiej żebyś miał jeszcze potwierdzenie zakupu (paragon/fakturę).

(LORDEK) #4

Poprawcie mnie, jeżeli się mylę, ale Używanej licencji z naklejką COA - zdaje się OEM - nie da się odsprzedać w świetle licencji, ale wersję BOX, czyli tą bez naklejki można odsprzedawać niemal w nieskończoność. Licencjonowanie Windowsa jest paskudne…

(pocolog) #5

@LORDEK Dawno nie kupowałem Windowsa więc nie wiem, ale naklejki COA nie dostaje się również do BOX?

(LORDEK) #6

COA zdaje się jest potwierdzeniem, że dana licencja przypisana jest do tego konkretnego komputera. BOX możesz instalować i przenosić na różne komputery i stosowanie tutaj jakiejkolwiek naklejki byłoby czymś dziwnym - no bo niby jak teraz zerwać naklejkę i przykleić ja na inny komputer?

(panicagaming) #7

Czyli poza kwestią sentymentalną ,tak naprawdę mając COA na budzie nic mi się nie przytrafi.

(pocolog) #8

Tak jak zerwałem naklejkę rejestracyjną z szyby samochodowej przy wymianie :laughing:

(bachus) #9

Suszarka do włosów.

(LORDEK) #10

Tyle, że to by było utrudnianie przeniesienia systemu na inny komputer. COA jest, ale tylko na opakowaniu i nie trzeba niczego na komputer przyklejać.