Używane gry, a Steam, Games for Windows, Origin

Witam

Dawno nie kupowałem żadnych gier, a zastanawiam się nad kupnem oryginalnych używanych gier. Patrząc na pudełka zauważyłem takie etykiety jak Games for Windows czy Steam. Co to właściwie jest? O ile wiem, że Steam to jakaś platforma dystybucji cyfrowej i podobno raz zarejestrowana gra przypisuje się do danego konta i nie można takiej gry odsprzedać bo została już zarejestrowana, czy to prawda? Czy tak samo jest z Games for Windows oraz Origin? Czym różni się Games for Windows Live, a Games for Windows?

Jak myślicie czy warto w dzisiejszych czasach kupować jeszcze używane gry? po patrząc na te nowe zabezpieczenia to zastanawiam się czy warto ryzykować dla edycji premierowych uzupełniać kolekcje na półce :wink:

Za wyjaśnienie bardzo dziękuję :wink:

Gry na Steam, Origin, Games for Windows - to gry przypisane do konta użytkownika. A gry używane w w/w dystrybucjach cyfrowych to nic innego niż sprzedaż używanego konta innego gracza. Czasami opłaca się mieć własne konto i kupić do niego klucze gier - konta mają usługi społecznościowe - można rozmawiać z innymi użytkownikami kont jak również (zależne od gier) grać z nimi on-line.