Używane gry a tryb multiplayer

Witam serdecznie, zaznaczam na samym początku o co mi chodzi. Chodzi mi o przypisanie gry, używanej do konta steam.

Chciałbym kupić, gry tj. Battlefield Bad company 2 i Medal of honor 2010 i mafie 2 i pytanie czy gdy będę miał pewność, że gra nie została przypisana do konta steam, będę mógł ją sam przypisać do swojego konta czy do konta steam można przypisać gry zakupione tylko w sklepie steam? Chciałbym mieć tak ładnie wszystko na jednym koncie steam, taki porządek by był. :slight_smile: Czekam na odpowiedź!

Żeby przypisać grę do konta steam starczy mieć tylko kod do gry który nie był wcześniej użyty z innym kontem, no i oczywiście gra musi być oferowana na platformę steam :stuck_out_tongue:

Hmm, ciężko powiedzieć co masz dokładnie na myśli. Jeśli masz do kupienia tzw. Steam key (Klucz Steam), to prawdopodobnie nie jest on przypisany do żadnego konta, no chyba że kupujesz z drugiej ręki, lub nie wiadomo od kogo - wtedy mogą Cię zrobić w balona. Często oferowane są też konta steam z daną grą/grami. Jest to nielegalne, ale często stosowane, bo wspaniały Steam nie oferuje sprzedaży swoich gier, nawet jeśli chcielibyśmy się pozbyć tylko jednej z kilku naszych gierek - wtedy musimy sprzedać całe konto.

Natomiast Ty piszesz:

Nie ma czegoś takiego jak używana gra Steam - dana gra została przypisana do danego konta, koniec i kropka. Nie da się jej wyrejestrować czy przenieść na inne konto, a żeby sprzedać daną grę, trzeba sprzedać konto Steam. Nie ukrywajmy - na chwilę obecną jest to największa bolączka Steam.

Nie, takie gry można też dostać m.in na allegro. Wpisz sobie frazę steam na allegro i poszukaj. Oczywiście trzeba uważać też na oszustów, ale to jak wszędzie.

wszystko co mówicie się zgadza. chodzi mi dokładnie o to np powiedzmy gra medal of honor 2010 rozważmy taką sytuację gra była rejestrowana na stronie dewelopera tj EA GAMES była grana w singla i multi ale poprzez platforme EA, klucz nie był użyty na platformie steam a do kupna jest w steamie to mogę wtedy do konta przypiąć sobie tą grę? da radę tak zrobić? :wink: