Używanie baterii w laptopie. Jak poprawnie używać?


(_Matthew_) #1

Mam kilka pytań odnośnie prawidłowego używania baterii w laptopie.( Asus N61JV)

  1. Czy trzeba zawsze używać baterii, a podłączać do ładowania tylko wtedy gdy jest rozładowana i czekać aż się naładuje, czy można trzymać cały czas podłączoną do ładowania?

  2. Czy pracując na baterii, która za chwile ma się rozładować, można podłączyć ją na chwilę, a później odłączyć czy trzeba ją ładować do końca?

  3. Czy baterię trzeba formować na początku.?

I jeszcze jak mi się coś przypomni to spytam :smiley:


(Michal Kolatek) #2

W tym artykule powinny być wszystkie odpowiedzi


(xyzzyx) #3

http://www.google.pl/search?client=oper ... i%C5%9Bcie Tu szukaj. Pomiń strony handlowe, wybieraj te o użytkowaniu baterii. Pozdrawiam.


(phx84lbn) #4

Jeśli dobrze kojarzę w laptokach są baterie na ogniwach Li-Ion (litowo-jonowych). Oznacza to, że tzw. efekt pamięciowy mają zredukowany praktycznie do zera. Akurat takie same ogniwa są w telefonach komórkowych.

Z doświadczenia:

Tego typu baterie można podłączac do ładowania w dowolnej chwili (85% lub 20%). Ważne, aby już po podłączeniu pozwolić jej się naładowac na full.

Doładowywanie 'na 5 minut' zniszczy KAŻDĄ baterię, jaka ona by nie była - nawet Li-Polymer (litowo-polimerową) jakie promuje SONY.

Natomiast jeśli laptop i tak wiecej czasu leży 'na drucie' to najlepiej naładowac baterie na maxa i po prostu ją wyjąć.

Konfiguracja systemu - polecam na baterii ustawić minimalną jasność ekranu, wygaszenie ekranu po minucie nieużywania, wstrzymanie/hibernacja po 5 minutach nieużywania.

Mam ACERa 5737Z z 2009go roku.

Vista - ok. 2:30 ~ 2:45 godziny

Win7 - 3:45 ~ 4:15 godziny

Mam nadzieje że pomogłem :slight_smile:


(kk23) #5

Użyj szukaj, było n razy na forum. Choćby kilka dni temu :arrow: krotkie-pytania-temat-baterii-netbooku-t413119.html


(_Matthew_) #6

Po przeczytaniu tych wszystkich artykułów, doszedłem do wniosku, że baterii w laptopie należy używać bardzo podobnie jak w telefonie komórkowym. Ładować do końca(ważne aby jak się ładuje nie rozłączać po chwili). Po naładowaniu baterii odłączyć zasilanie i pracować przez jakiś czas na baterii, podłączać, gdy poziom spadnie poniżej połowy, lub jeszcze niżej, ale nie rozładowywać do końca. Rozładować do końca raz, dwa razy w miesiącu :slight_smile:

Zobaczymy jak będzie się trzymała bateria przy takim użytkowaniu :slight_smile:


(xyzzyx) #7

http://www.komputerswiat.pl/jak-to-dzia ... lator.aspx Może jeszcze to ci się przyda. Choćby z powodu tego linka http://www.komputerswiat.pl/poradniki/s ... terii.aspx. Ciekawych rzeczy(i to od fachowców) możesz jeszcze szukać tu http://www.elektroda.pl/rtvforum/forum305.html.


(_Matthew_) #8

Robię tak jak pisałem, po pół roku bateria trzyma tak samo :slight_smile: