Używanie codzienne laptopa

Czy używanie codziennie laptopa może go szybciej go dobić? Czy laptop to urządzenie przeznaczone do notorycznego używania? :?

Przecież laptop, to też komputer, ale przenośny, więc można go normalnie używać. Jedyne co może się stać przez codzienne używanie go, to może okazać się konieczna wymiana baterii, jeżeli nie masz podłączonego go do prądu.

Dokładnie tak, po jakimś czasie siądzie Ci bateria i nic więcej. Waidomo mogą sie zdarzyć jakieś usterki jak to w każdym kompie.

To dobrze. Ja w domu zawsze na kablu. Chodzi mi tylko o to czy żywotność laptopów jest mniejsza niż komputerów PC bo laptop wiadomo to mniejsze kruchsze części i w ogóle… :?

najszybciej zużyje się bateria

tu możesz poczytać o zasadach postępowania z nimi

http://forum.laptopy.info.pl/viewtopic. … 0167#20167

a tak poza tym to zanim dobijesz laptopa to pewnie wymienisz go na nowy model :slight_smile:

Jak będziesz szanował sprzęt, to popracujesz na nim parę dobrych lat, zanim go wymienisz oczywiście. :stuck_out_tongue:

Wiesz ja tam go do wanny nie biorę. :slight_smile: Po prostu używam. Bo już raz miałem wymianę wiatraczka po 3 miechach używania bo coś mi trzeszczał.:wink:

Nie o to mi chodziło. Po prostu musisz dbać o sprzęt, tak samo jak np: o telefon komórkowy (bez rys, wgięć upadków - chociażby, żeby go potem móc sprzedać za przyzwoitą kasę). :stuck_out_tongue:

wiem to taki dżołk :mrgreen:

Do “notorycznego” używania są serwery. Działanie każdego kompa 24h/7dni na pewno skraca żywotność (ale to samo ze stacjonarnym).

Tak niemniej bateria nie kosztuje fortunę i nie należy używać lapa tak żeby się akumulator nie zużył tylko tak jak NAM jest potrzebne. A jeśli się zużyje- wymienić. Objawy zużycia? spadek pojemności czyli czasu pracy na akumulatorze :wink:

  • Laptop to komputer PC.

  • Nie. Laptop to nie jest “mniejsze kruchsze części”. Wręcz przeciwnie.