Używanie dwóch systemów

Witam. Mam na jednym dysku Win 98, a na drugim Win Millenium. Czy żeby używać któregoś z nich (do wyboru) to trzeba mieć jakiś specjalny program, czy to sie robi jakoś inaczej. Z góry dzięki za odp.

tzn nie masz wyboru systemu, z którego byś chciał startować?

Powinieneś zmienić konfigurację boot.ini

Zobacz tu :arrow:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=6710&highlight=wybierz+system+uruchomienia

win98 mam na C, a na D mam win millenium.Odpala mi na c/win98 i nie mam żadnego wyboru. Dysk D dostałem od kumpla i on mi go podłączył z wgranym millenium i chciałbym móc wybierać między systemami(słyszałem że trzeba jakieś zworki przestawić na dysku ale nie wiem.

Jeśli chcesz robić to sposobem bez pola wyboru systemów,to zamiast przepinania zworek zmieniaj w biosie kolejność rozruchu dysków.

A jak mam zrobić, żeby mieć pole wyboru, lub w biosie przestawić dyski.

Zaraz na początku uruchomienia komputera wciskasz klawisz DEL i po chwili powinien zostać uruchomiony BIOS. Wchodzisz w drugą pozycje od góry,a tam powinieneś mieć coś takiego jak "first boot device i second boot device. W tych polach ustwiasz tylko HDD 0 ,a w drugim HDD 1. Lub jak chcesz drugi system to ustawiasz na odwrót.

A czy niema jakiegoś programu żebym mógł wybierać sobie system po odpaleniu kompa :cry:

Jest - BIOS …

Niczym innym tego nie zrobisz

Prosze dokładnie opisać jak to mam zmienić(w Bios umie wejść). Dzięki.

Powoli:

Najpierw niech sam zainteresowany uściśli czy ma fizyczne dwa HDD, czy dwie partycje. Po drugie ekran wyboru systemu można uzyskać przez modyfikację piku boot.ini

Co tu uściślać trzeba czytać co kolega pisze. Ma dwa dyski. :?

Dokładnie tak, mam dwa dyski fizyczne

sprawdź czy Twoja płyta główna nie daje możliwości wyboru ‘boot device’ - nie mówię tutaj o ustawieniach bios’a lecz o menu, które można wywołać w trakcie rozruchu systemu (w tym samym czasie gdy bios sprawdza jakie napędy są zainstalowane w komputerze).

w mojej płycie mam do wyboru trzy możliwości:

  1. wejście do biosa

  2. wybór boot device

  3. boot’owanie przez sieć.

drugą możliwością jest zainstalowanie boot managera (wpisz w google, jest tego od groma)

Powyższy sposób daje to samo co przestawianie przez biosa,lecz troszke szybciej.

Opisywałem Ci. Powiedz na czym się zatrzymujesz.

, nie moge czegoą takiego znależć.

to napisz jakie masz polecenia po wejsciu we wskazane miejsce.

Panowie, powoli. Systemy dosowe Win NIE MAJĄ boot menagera, więc na nic Ci się to nie przyda, jedynie namieszasz w biosie. Zostaw bios w spokoju. Musisz mieć cos takiego jak boot leader. Polecam XOSL, konfiguracja jest bardzo prosta. Jest też na niego spolszczenie.

http://forum.enter.pl/kb.php?mode=article&k=33 zacznij szukać tutaj.

Mniej więcej wiem o co chodzi, ale przydało by się spolszczenie(nie moge znależć). Problem z tym, czy ten program działa z dwoma dyskami fizycznymi(mam je podłączne na jednej taśmie), a program ten widzi tylko dysk C. Może trzeba coś przestawić? :frowning: