Uzywanie kodów do gry a blokada gry na steam

(mateuszplenik) #1

Witam, mam pytanie: czy jeśli będę używać kodów do Fallout 4, to mogę mieć jakąś blokadę gry albo blokadę konta na steam? Chodzi o to, że nie mam w grze już nic od leczenia a resztki życia i co się ruszę, to ginę. Wiem, że są kody - chciałem ich na chwile użyć, bo gra na kodach jest bez sensu. Tylko nie wiem czy można używać kodów w oryginale czy steam się nie doczepi?

(Kraefezze) #2

Fallout jest jednoosobową grą, więc Steam może sobie ciebie co najwyżej polizać. Banowane są konta które poprzez hackowanie uzyskiwały jakieś profity łatwiejszą (i nieuczciwą) drogą niż robili to inni gracze w tej samej wieloosobowej grze. VAC na pewno odpada. Jeśli nie VAC, to chyba nic ci nie grozi, no chyba że gra ma jakieś wykrywanie, np. niektóre gry posiadają osiągnięcie typu: “Cheater!” i przestają zapisywać postępy dopóki nie wyłączy się kodów.

(Drobok) #3

Na forum piszemy w języku polskim - popraw swój post korzystając z interpunkcji.

(Zulowski) #4

Też szukałem trochę informacji na temat oszukiwania w grach na steam.

Wyszło, że w singleplayer “można” - ja akurat użyłem Trainera (zewnętrzny program do modyfikacji np życia) w grze Metro:Last light i … jak do tej pory nic się z moim kontem steam nie stało :slight_smile:

(Giiixxxx6) #5

A co Valve do tego czy sobie kody na singlu użyjesz czy nie? To twoja sprawa i nikomu nic do tego

(lordjahu) #6

Do kampanii możesz używać kodów. Nikt Ci tego nie zabroni. Co najwyżej niektóre oszustwa zablokują Ci możliwość zdobycia achiwmentów.