Używanie licencji MIT w aplikacji pisanej na GObject

Witam was,
chciałbym się dowiedzieć jak to jest z tymi licencjami.

Chciałbym napisać aplikację w Pythonie opartą o bibliotekę GObject, która działa na licencji LGPL v3 i udostępnić ten kod publicznie. Problem jest taki, że bardziej odpowiadałoby mi publikowanie tego programu na licencji MIT.

Czy jest taka możliwość? Czy z racji korzystania z biblioteki opartej na LGPL też muszę używać LGPL?

Pozdrawiam

Szukałem jeszcze trochę, przejrzałem parę stron na Wikipedii, może nie jest to najlepsze źródło wiedzy "prawnej’, chociaż podane zostały jakieś odnośniki. W każdym razie, wyczytałem że:

  • Jeśli biblioteka oparta jest o licencję LGPLv3 to korzystając z biblioteki (linkując ją w swoim programie) możemy programu użyć z inną licencją.
  • Jeśli biblioteka z której korzystamy jest oparta o licencję GPLv3 to korzystając z tej biblioteki (nie ważne czy statycznie czy dynamicznie) nie możemy wydawać programu na innej licencji chyba, że na licencji kompatybilnej z licencją GPLv3.

Idąc dalej, znalazłem na stronie https://www.gnu.org/licenses/license-list.pl.html#GPLCompatibleLicenses, że licencja X11 (inaczej nazywana czasem licencją MIT), jest licencją kompatybilną z GPLv3.

To prosta, liberalna licencja wolnego oprogramowania. Nie jest typu copyleft, jest zgodna z GNU GPL. Na tej licencji były wydane starsze wersje XFree86, korzystają z niej także niektóre z obecnych wariantów XFree86. Późniejsze wersje XFree86 są rozprowadzane na licencji XFree86 1.1 (która jest niezgodna z GPL).

Jest czasem nazywana licencją MIT, ale to określenie jest mylące, gdyż MIT stosował wiele licencji na oprogramowanie.

Pozostawiam do własnej interpretacji. Może komuś się przyda.