Używany Dell czy nowy MSI Modern

Mam właśnie taki dylemat, czy rozstać się z serią XPS,której używam od 2007 roku i kupić nowy MSI Modern z kartą NVidia MX 250,i-5 i 16 RAM czy używany XPS 9560,dotyk, i-7 7700+NVidia 1050, 16RAM. Drażni mnie w tych XPS, że palmrest i touchpad zbierają plamy i jak widzę trudno się to czyści.

Jak uważasz. Modern raczej będzie bardziej mobilny, a xps będzie miał lepszy wyświetlacz. Modern więcej wytrzyma na baterii a XPS będzie wydajniejszy. XPS chyba ma matryce 4k a modern FHD.

Jeżeli chcesz grać, to mx250 odpada.

MSI nie umie w laptopy, nie ma nad czym się zastanawiać.

Nie potrzebuję do gier, tylko do codziennego użytku, drobnej obróbki zdjeć. Od 2007 roku mialem tylko XPS-y, kolejno M1530, 15Z i ostatni 9530, który zalałem herbatą z cukrem i trafił szlag płytę główną, a także przy okazji diabli wzięli matrycę. O szczegółach pisał nie będę, napiszę tylko, że wysłałem sprzęt do Ratujemy Laptopy. Niestety,nic z tego bo wcześniej miał go w rękach lokalny serwis, który miał go wyczyścić i wymienić baterię BIOS. Wymienili tylko baterię, choć przekonywali, że laptop wyczyścili dokładnie. No i nie ma XPS 9530. Nie chcę wydawać fortuny na nowy, bo już nie mam takich wymagań. Nawet ten ostatni był na wyrost, ale kupiłem ze względu na dobrą okazję i zaufanie do marki. Teraz mam okazję kupić 9560 od drugiego już właściciela, model z 2016 roku. Alternatywą jest właśnie MSI prosto ze sklepu.