Używany HTC ChaCha i pełna pamięć

Witam.

Od jakiś trzech miesięcy jestem posiadaczką smartfona HTC ChaCha. Nadmieniam, że telefon dostałam z drugiej ręki od znajomego. Oczywiście przed podarowaniem telefon był przywrócony do danych fabrycznych i wydawałoby się, że wszystko jest ok, dopóki nie pojawił się problem pełnej pamięci. Doszło do tego, że aby przejrzeć zdjęcia (które notabene mam na karcie SD), muszę kasować wszystkie dane tymczasowe. Jest to dość irytujące, gdyż mogę zapomnieć chociażby o jakimkolwiek zapisywaniu zakładek w przeglądarce, aktualizowaniu i pobieraniu innych aplikacji czy (przede wszystkim) sprawnym działaniu telefonu. Ten niestety coraz częściej odmawia posłuszeństwa i wiesza się niemiłosiernie. Przeniosłam na kartę SD wszystko, co mogłam, ale niektóre aplikacje (facebook, przeglądarka…) muszą pozostać w pamięci telefonu. Nie wiem nawet, co tak bardzo zajmuje mi pamięć poza aplikacjami (te na pewno nie stanowią całych 147MB). Czy to możliwe, że pamięć nie została dobrze sformatowana przez poprzedniego użytkownika? Nie mam już pomysłów.

 

Stąd moje pytanie: co mogę zrobić? Chciałabym móc w pełni korzystać z telefonu i nie czekać minuty na wysłanie wiadomości. Totalnie nie znam się na smartfonach i o ile z komputerami sobie radzę, to android jest dla mnie czarną magią. Byłabym wdzięczna, gdyby ktoś był tak dobry i wyjaśnił, co mogę zrobić.

Pozdrawiam.

http://www.htc.com/pl/support/howto.aspx?p_id=394&id=75947&p_name=htc-chacha

Dziękuję, ale nie o to pytałam. Wiem, jak sprawdzić stan pamięci i usuwać dane aplikacji. Mój problem polega na tym, że pamięć telefonu jest zupełnie zapełniona, mimo że wszystkie możliwe rzeczy mam przeniesione na SD. To każe mi twierdzić, że coś jest nie tak, bo jakoś nie chce mi się wierzyć, że każdy użytkownik tego telefonu ma taki problem. :wink: Powtarzam pytanie: co mogę zrobić?

Są programy typu Cache Cleaner, które usuwają cache na pamięci telefonu. Próbowałeś tego?

Faktycznie taki Cache Cleaner się przydaje, ale według mnie to tylko pośrednie rozwiązanie, bo przykładowo nadal nie mogę swobodnie aktualizować aplikacji czy przeglądać facebooka. Poszperałam trochę w Internecie i dowiedziałam się, że możliwe jest zrobienie czegoś, żeby telefon widział kartę SD jako domyślną pamięć i na odwrót. Czy to możliwe? Jak już mówiłam, nie znam się na tym, więc gdyby ktoś dał mi dokładne wskazówki, to byłabym przeszczęśliwa.