Używany komputer NIE SKŁADAK 200-300zł

Witam!

Potrzebuje komputera używanego za około 250-300zł. Fimowy (DELL,IBM,HP…)

Głównie do neta,filmów , ewentualnie - po zakupieniu grafiki za jakieś 200 zł do gier z przed paru lat.

Czy np:

http://allegro.pl/dell-gx-620-dual-2x2- … 48836.html

lub

http://allegro.pl/hp-dc7700p-core-2-duo … 22310.html

to będzie dobry wybór?

Pozdrawiam!!

edit:dzięki poprawione!

Popraw linki.

kliknij sobie w linki co wstawiles i powiedz nam co widzisz :slight_smile:

Błąd 404: Strona nie została znaleziona

Przejdź do strony głównej lub spróbuj poniższych opcji.

W obu przypadkach.

PS: dlaczego NIE SKŁADAK? Kupowanie “firmówek” to wywalanie kasy w błoto, zwłaszcza że gdy w grę wchodzi taka mała kwota, będzie to stary sprzęt po gwarancji.

składaki ogólnie używane są często dopaszczone przez graczy itp. A taka firma która raz na 2 lata zmienia cały zestaw swoich firmowych komputerów nawet w 10% nie wykorzysta takiego komputera - word exel net przede wszystkim.

Edit: gwarancja jest sprzedawcy (np jak w tym dellu 6miesiecy), a taki składak sprzedawany jest już po gwarancji producenta i nie ma żadnej gwarancji.

Edit2: mała kwota - to jest pojęcie względne. Nie potrzebuje nowego kompa bo od tego mam konsole. Wolę sobie kupic takiego blaszaka i jeszcze nówkę monitor 22cale a przyjemność z użytkowania tego będzie większa niż obecjnie na moim lapku.

Tak tylko że te komputery są zwykle używane przez użyszkodników którzy nie mają pojęcia jak należy się obchodzić z komputerem i są one zwykle przez nich strasznie masakrowane (już wiele razy widziałem kompy postawione gdzieś skosem na krześle, wiszące na kablach itp).

Poza tym takie “firmówki” bywają obarczone usterkami trudnymi do naprawienia ze względu na ich specyficzną konstrukcję lub wręcz nienaprawialne, serwisując jedną z firm spotkałem się z firmówką Compaq w której pękł plastikowy zaczep mocowania (usterka nienaprawialna; nie pytaj jakim cudem to się stało bo taki stan już zastałem) przez co radiator nie dolegał do procesora który się grzał a wentylator wył jak szalony żeby się to nie spaliło i jakoś nikomu to nie przeszkadzało.

A przy sprzedaży takich firmowych kompów admin tak je odpicuje żeby ukryć ich wady albo będzie ci na chama wciskał kit że wszytko było ok tylko ty popsułeś.

Prosił bym o opinie użytkowników.

Jak coś będzie nie tak z komputerem to od tego jest allegro - wysyłka z powrotem na koszt sprzedającego i ma przesłać sprawny.

Takie bajki że komp na kablach wisi to z alicji w krainie czarów. Byłem w bankach, użedach, itp itd i zawsze komp był jakoś na biurku.

Pewnie doradzicie mi że to 300zl to za mało za komputer i to będzie kalkulator, ale jak bym chciał nowego kompa to bym brał nowego, ale nie potrzebuje!

jeśli to są real foto, to ładniejszy jest ten dell, ale za to uboższy/gorszy pod względem technicznym. zależy do czego ci ten komp potrzebny - jeśli do internetu i czasem filmu - to weź hp, jeśli jako mebel w domu - dell się wpasuje idealnie, bo ładniejszy.

i nie wierz w slogany typu “najnowszy chipset” “najnowsza technologia” “idealny do gier 3D” - chyba ze zatrzymałeś się w czasach windowsa xp i gier typu duke nukem 3d.

Dokładnie HP ma znacznie lepsze parametry tak więc powinno na nim się dużo lepiej pracować.

Dzięki za odp! Jasne że sprzedawca chce w jak najlepszym stopniu pokazać produkt.

Czyli HP lepszy? A do niego podejdą zwykłe pciex karty czy low-profile trzeba szukać?

low profile niestety.

//edit: pamiętaj ze ten komputer sprzedawany jest bez dysku.