Używany laptop do 400 zł

Szukam jakiegoś używanego lapka do 400 zl.Sprzęt ma być dla osoby starszej więc obejdzie się bez wodotrysków :)Lapek ma slużyc do internetu i jakiś prostych gier logicznych.Czy orientuje się ktoś czy jakieś sklepy sprzedające sprzet poleasingowy mają coś przyzwoitego w swojej ofercie czy też szukać na allegro?
Znalazlem coś takiego . * Laptop HP Probook 645 G1

  • Procesor AMD A4
  • Model procesora 4300M
  • Zegar 2x 2.50 - 3.00GHz
  • Pamięć RAM 4GB DDR3
  • Dysk 320GB
  • Naklejka COA Windows 8.1 Pro ( Instalujemy Windows 7 Pro -Legalny Downgrade)
  • Wersja licencji OEM
  • Ekran 14" 1366x768 Matowy
  • Napęd Brak
  • Grafika AMD Radeon HD 7420G
  • Bateria Około 2h działania
  • Klawiatura QWERTY PL (naklejki)
  • Złącza 4x USB 3.0, VGA, SC, DisplayPort, Lan, Audio
  • Dodatkowe wyposażenie Czytnik kart SD, Kamera
  • Łącze bezprzewodowe Wi-Fi
  • Zasilacz Tak, w zestawie
    Czy warto się tym zainteresować w cenie 375 zl.

Ogólnie nie jest zły, tylko

Dysk w lapku noszonym i używanym kilka lat może wymagać wymiany na ssd.

jeżeli chodzi o babcie/dziadka, to bym jednak 15, nawet 17 cali brał :wink:

nie mówię, ze coś się stanie, ale karta dedykowana to potencjalny problem, i tak nie grają;)

A ten radeon to nie integra? Mnie zastanawia procesor bo miałem kiedyś lapka z A6 i był to straszny paździerz.

Fakt, chyba integra.
Sam procek, to poziom 3060N, zakładając, że babcia/dziadek 1 stronę otwartą, bez innym zabawek w tle…, to da radę. Choć fakt, lepiej by cos innego dostać;)

Przy tym budżecie i wymaganiach nie patrzy się ani na parametry ani na wydajność tylko czy… działa i spełnia potrzeby.

Znalazlem jeszcze coś takiego. LAPTOP HP 6460B
Specyfikacja techniczna:

  • Procesor: Intel® Core™ i5 2,5-3,2GHz
  • Pamięć RAM: 4GB
  • Pojemność dysku: 160GB HDD
  • Przekątna ekranu: 14"
  • Rozdzielczość: 1366x768
  • Kamera: brak
  • Napęd: DVD-RW
  • Łączność bezprzewodowa: Wi-Fi
  • Złącza: 3xUSB 2.0, 1xESATA/USB, VGA, LAN, gniazda audio, czytnik kart, DisplayPort, złącze stacji dokującej, FireWire
  • System operacyjny: Windows 7 Professional
    Wydaje mi się że ten jest chyba optymalnym wyborem.

Moim zdaniem poszukaj Dell Latitude E5440 najlepiej z dyskiem SSD.

Luzik…tylko tak jak napisałem ten lapek ma być do 400zl.Więć w takiej cenie napewno tego modelu nie znajde

Ten HP mi się dużo bardziej podoba, ewentualnie spróbować kiedyś podmienić dysk na 500GB lub SSD jeśli ten nie będzie wystarczający.

Na pewno nie ma nigdzie 15 lub 17 z dowolnym 4-ro rdzeniowym Celeron lub Pentium np. N2940(czyli tak naprawde Atomami). Taki 4-ro rdzeniowy ma wydajnosc wielowatkowa starszych i3 1.7GHz a sa tanie w cholere. Poza tym PC wyposazony w taki CPU nie bedzie bardzo stary, maks. 4 lata a da sie znalezc nawet dwuletnie w tej cenie. AMD tez ma takie procki 4-ro rdzeniowe w tanich ale nie starych laptopwach, ktore sa rownie dobre np. A6-6310.

Tego typu CPU z SSD naprawde potrafi zadziwic przy wykonywaniu codziennych czynnosci.

6460B to juz 8 lat. Odrobine starawy.