Używany laptop do 700 zł pod gry

Witam, jestem tutaj nowym użytkownikiem i chciałbym się z miejsca przywitać.
Mam dylemat. Chciałbym kupić urzywanego laptopa głównie do gier typu arma 2 day z mod, arma 3, day z standalone, silent hunter 5 z modami, the long dark, jakieś pro evolution soccer, czy jakiegoś battlefilda. Oglądam też dużo filmów czasami przeglądam neta.
Problem leży w tym, że nie wiem który z modeli wybrać, jedne mają lepsze grafiki ale za to trochę słabsze procesory (a zwłaszcza te niskonapięciowe z symbolem U) i odwrotnie. Do tego dochodzi sprawa rozdzielczości, w niektórych jest 1920x1080 a w innych 1366x768. Proszę o pomoc w wyborze maszyny

  1. Lenovo z50-70, i3 4030u, geforce 840m, 1920x1080

  2. Lenovo ideapad y 570, i52450m geforce gt555m, 1366x768

  3. Toshiba C70-A-11D, i3 3110m geforce gt 740m, 1366x768

Pozdrawiam,

Ile chciałbyś na to wydać? Wal prosto z mostu, bo patrząc na ceny na Allegro są na 100% lepsze.

Co do modeli… to mam nadzieję, że wujek ma serwis i będzie Ci je łatał za friko, w życiu nie kupiłbym laptopów rzędu 7 czy 10 lat…

PS> To, ze Long Dark wymaga minimum gtx 555, a laptop ma gtx 555m oznacza tyle, że masz mieć gorącą senioritę, a nie seniorkę. To zupełnie inne karty. :wink:

Jest jeszcze z50-70 z i5 4210m w cenie 700zł, więc tyle mam zamiar przeznaczyć. Wiem że to może nie najlepsze maszyny lecz do moich zadań chyba powinny wystarczyć. Na tym będę się głownie czołgał po glebie i czaił w krzakach w armę 2 bądź pod wodą w sh5, heheh także dobra pasta i powinno starczyć. Na troszku zabawy
Dzięki za zaineresowanie tematem

Btw. to chba modele z przed 5 lat :wink:

I5-2000m wyszedł w 2011, kolejne 1000 dochodziło średnio co roku, więc to faktycznie bardzo stare modele. I nie chodzi tu o wymianę pasty „i będzie śmigał”, ale zużycie układu chłodzenia (wypełnienie ciepłowodów), ryzyko wyrobionych gniazdek (rozłączanie myszki przy celowaniu), konieczność zakupu nowego dysku za 150 zł (masz jak w banku) czy uszkodzenia lutów CPU/GPU. Wiele osób taki sprzęt „naprawia” np. hotairem i wypycha na Allegro, kupując więc masz sporą szansę na utopienie gotówki w ekoporcie. Uprzedzałem, wiec bez narzekania jak frankowicze, ze „nie wiedzieli”. :slight_smile:

No i jak wspomniałem, to Long Dark nie uruchomisz na żadnym, ale gdybyś musiał kupić coś za 700 złotych, to bierz Lenovo z50-70, i3 4030u, geforce 840m, 1920x1080. Jest najmniej tragiczny z tej listy, grafika cos tam potrafi i ma FHD do filmów. Osobiście jednak próbowałbym dostać coś z używek na Ryzenie 2500U/3200U/2200U. Ewentualnie jakiegoś Intela z MX250/150. Może do półtorej tysiąca trafisz, a to już faktycznie troszkę nowsze i można zakładać, że trochę bezawaryjnie pochodzi (i uruchomisz coś na tym).

Aleś mnie teraz zagioł hehe, a nie lepiej ten z i5 4210m? Wygląda na wydajnieszy

Już było, że ma słabe dedykowane GPU.

Zależy jaką masz grafikę na pokładzie, nie podałeś. :wink:
Jeżeli jest to też geforce 840m, to tak będzie on najlepszy, aczkolwiek „najlepszy” oznacza tylko trochę gorszy od najbardziej budżetowych współczesnych lapków. :wink: Tak, czy inaczej o współczesnych grach zapomnij. , ale Skyrima na LOW uciągniesz (bez modów).

Tak, oba mode z50-70 mają 840m. Btw miałem jakieś 3 laptopy w moim życiu i zawsze były nie do zdarcia, pewnie fart…albo teraz taka produkcja. Dzięki panowie będziemy zamykać

No to ok, weź i5, ale nie przepłacaj, 700 zł, to naprawdę rozsądna cena, jak ktoś woła 1000+, to wyśmiej. :wink:

Sposób użytkowania i fart, u rodziców Acer chodził 10lat, aż padła sama z siebie płyta główna. Więc powodzenia, oby ten kupiony nie był chronicznie przegrzewany" przez sprzedającego. :wink:

Panowienie dokonałem jeszcze zakupu, mam jeszcze mały dylemacik bo udało mi się z aleź dwa modele lenovo

  1. LENOVO IDEAPAD Y580 I5-3210M 6GB 750 HDD GTX 660M

  2. LENOVO z50-70 i5-4210u 1.7GHz Nvidia 840M RAM -8GB 120GB SSD

    Na dysku mi bardzo nie zależy, w ideapad jest chyba lepszy procek no i nie wiem jak z grafą bo benchmarki różnie pokazują a życie werfikuje inaczej

Który z nich byście polecili

Ideapad jest minimalnie lepszy, ale wynikami się nie kieruj. Na 90% układ chłodzenia nie będzie tak sprawny i zegary spadną. A dysk i tak wymienisz 750gb jest pewnie trupem, czyli +150 pln.

Cyzli lepiej z50-70. W sumie to masz rację. Z recenzji wynika że ma dużo lepszy układ chłodzenia to może nie jest tak przegrzany. Zresztą i tak jest droższy o 50 dych i ma mniej ramu.

Przede wszystkim ma on nieco mniejszy pobór Watów, czyli na wstępie jest chłodniej. Jest też pewnie ze 2-3 lata młodszy. Minus natomaist taki, że TEORETYCZNIE na gtx 660M odpalisz, w konsolowej jakości ultra low ~30fps ze spadkami, nawet Wiedźmina 3. :wink: Na 840 to nie wyjdzie, będzie raczej ~25 (na upartego też pograsz).

(474) [Wiedźmin 3] The Witcher 3 GTX 660M LOW 30 FPS - YouTube

(474) WITCHER 3: GOTY | i5 4210U + 840M - YouTube

Będzie szło głownie dayz arma mod także chyba powinno być ok, dzięki za informację

P. S może później day z standalone ale to już chyba może być problem na średnie, na low może pójdzie jak patrzyłem na can it run