Używany laptop porada w zakupie

Witam. Mam do kupienia takie oto coś…
HP EliteBook 840 G2
procek i5 5300U
8gb ram
256 ssd
Intel HD 5500
Jest to warte zakupu a jak tak to o jakiej kasie mowa ? Często będzie podłączony do zewnętrznego monitora 2560x1080.

Z mojego wyboru to HP nie kupiłbym nigdy ! poszukaj DELLA

Nie to żebym szukał tylko przyniósł dzisiaj znajomy do roboty na sprzedaż i tak się zastanawiam bo dla córki może bym wziął…

procesor z końcówka ‘‘U’’ bardzo słaby

Czyli co za 700 nie bardzo…?

Jak nie jest połamana obudowa, nie odchodzą nigdzie zawiasy, nie są zatarte. To za 700 zł to bardzo dobra cena. Bez problemu takie się sprzedaje za ok. 1200zł.
Do Internetu, nauki, oglądania filmów wystarczy w zupełności, do tego jest całkiem mobilny.

Nie wiem, na ile znasz znajomego, ale ja zawsze jak coś kupuje to potem rozbieram w drzazgi i dokładnie sprawdzam, oraz czyszczę, bo raz na jakiś czas zdarza się, że coś z laptopa potrafi wyjść.

Za 700zł okazyjna cena.

Dla siostrzenicy prawie rok temu takiego nabyłem, stan prawie idealny, dosłownie dwie ryski miał, 8GB ramu, 256GB SSD, rok gwarancji, właśnie za 1200.
Ogólnie bardzo przyzwoity sprzęt, dość lekki, poręczny, fajna sztywna obudowa.

Dobra kupiłem go. Teraz mam pytanie. Potrzebuję połączyć lapka na stałe z monitorem . Laptop ma wyjścia USB i jedno DP. Monitor ma tylko HDMI a rozdzielczość 2560x1080x60Hz. Kupić kabel czy taką przejściówkę ? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Będziesz miał problem z trafieniem dobrego kabla, ja chyba 5 kabli testowałem zanim znalazłem DP-HDMI taki żeby 1080p w 75Hz działało.

Piszą, że ten laptop ma DisplayPort 1.2. Zgodnie z artykułem w tej wersji jest Dual Mode DisplayPort, który posiada sprzętową obsługę standardu DVI/HDMI i nie wymaga sprzętowej przejściówki.

Wystarczy więc dobry kabel. Jak będziesz mieć szczęście to trafisz od razu a jak nie, to możesz mieć różne przeboje typu migający co jakiś czas ekran na czarno albo z jednym monitorem działa z innym nie. W jednym przypadku mimo DP 1.2 kupiłem sprzętową (tzw aktywną przejściówkę) bo kable odstawiały różne problemy ale tylko w przypadku jednego monitora.

Z aktywnymi adapterami też trzeba uważać, bo nie każdy obsługuje taką wysoką rozdzielczość. Musi być to jasno napisane w opisie.

A może kabel DVI ->HDMI ?

A jak go wetkniesz w display port?

No raczej laptop ma też port DVI skoro o niego pytam…

Pokaż.

W tym sprzęcie nie ma DVI, jest tylko DisplayPort. W Thinkpadach było jeszcze gorzej bo montowali mini DP. Kupując stację dokującą za grosze można dodać stary D-Sub i drugi DisplayPort https://allegro.pl/oferta/hp-elitebook-735-g5-735-g6-740-g1-740-g2-840-g4-11282609191
D-Sub zawsze działa ale to rozwiązanie do starszych monitorów i żadne Full HD.

FullHD bez problemu przez D-SUB. DisplayPort jest najlepszym rodzajem wyjścia, bo bez problemu z niego na wszystko cyfrowe można wyjść.

Eh oczywiście, myślę o 4K a piszę Full HD. O 4K mi chodziło.

Nic gorszego w tym nie ma, DP to najlepsze złącze niezależnie czy mini czy normalne, niestety głupie HDMI nie zawsze chce z nim współpracować przez gówniane kable.
Ja do swojego TP mam dokupioną przejściówkę na HDMI i razem z kablem zawsze mam to w plecaku.

Przepraszam chodziło mi oczywiście o złącze VGA…
Kupiłem kabel który miał dobre opinie. Jak przyjdzie to sprawdzę.