Używany macbook air 13, na co zwracać uwagę

Bardzo chciałbym mieć macbooka air 13, robi na mnie duże wrażenie jeżeli chodzi o design i jakość wykonania.

Pewnie jak większość potencjalnych klientów Apple, blokuje mnie cena, dlatego zdecydowałbym się na sprzęt używany do 3000zł i mam kilka pytań ponieważ nigdy nie miałem komputera Apple (na co dzień używam linuxa).

Mam prośbę o pomoc w tych pytaniach, nie interesują mnie cracki i inne obejścia, pełen legal. Nie zależy mi na grach, obróbce grafiki/filmów. Głównie do używania eclipse/netbeans i środowisko apache, php, mysql + przeglądarka.

  1. czy system operacyjny mac można aktualizować do najnowszej wersji?

  2. jak wygląda formatowanie systemu, on jest gdzieś na ukrytej partycji? Kupując używany chciałbym sobie go sformatować i zacząć przygodę z MAC’iem od zera

  3. Najprawdopodobniej cena ograniczy mnie do wersji z Intel Core 2 Duo, czy są to bardzo duże różnice wydajności w porównaniu z Core i5?

  4. Jeżeli chodzi o klawiaturę. Czym się różni polska od np USA czy niemieckiej bo nie rozumiem tego.

  5. W obudowie/wymiarach są jakieś różnice z modelem najnowszym?

  6. Czy jest podświetlana klawiatura?

Dziękuję z góry za pomoc i poświęcony czas

  1. Możesz zaktualizować system prosto z Mac App Store. Najnowszy Mountain Lion kosztuje 18 euro. ( niestety jak kupisz Core 2 Duo, będzie to prawdopodobnie ostatni wspierany system [mogę się mylić] )

  2. Jak kupisz sobie ww. Mountain Lion, bedziesz mógł zrobić bootowalny pendrive, z którego bez problemu zainstalujesz system na nowo.

3.Dzięki dyskowi SSD powinieneś być naprawdę zadowolony. Nie będzie przeszkadzał słabszy procesor.

  1. Przy niemieckiej np. są niemieckie znaki. Więc np. na klawiszu nie masz przecinka tylko coś innego. Ale gdy ustawisz polska klawiaturę w systemie, wszystko będzie działało jak powinno. Można sobie nakleić prawdziwe znaki:)

  2. Od 2010 roku Macbook Air wyglądaja tak samo.

  3. W Macbook Air 2010 nie ma podświetlanej klawiatury. W modelach 2011 oraz 2012 jest.

już kupiłem, kosztowało mnie to 2300zł, znalazłem w bardzo dobrym stanie i jestem mega zadowolony, mam wersję z core 2 duo, dysk ssd 120gb. Rewelacja! !!

To cieszę się:)

gratuluję pierwszego Macbooka.

Pozdrawiam