Używany mały laptop do 800 zł

(tomeeek64) #1

Poszukuję laptopa do kwoty 800 zł (mogę zwiększyć budżet do 1000 zł, jeżeli zakup będzie tego wart) - w związku z czym rozpatruję jedynie sprzęt używany lub poleasingowy. Mam już komputer stacjonarny, a laptop ma służyć jedynie okazjonalnie podczas wyjazdów oraz na uczelni - sprawdzenie maila, programowanie, nie będę na nim grał. Szukam urządzenia z ekranem wielkości maksymalnie 15,6 cala (najlepiej 12-14 cali). Nie musi być z licencją na Windowsa.
Rozważałem następujące opcje (między innymi ze względu na oferowaną kilkumiesięczną gwarancję):
Fujitsu P701 - https://allegro.pl/laptop-fujitsu-p701-i5-2gen-4gb-320gb-12-win-7-i7240060857.html
HP 2570p - https://allegro.pl/hp-2570p-i5-3320m-4gb-320gb-rw-bt-kam-8p-shoplet-i7400813922.html
Po zakupie zamierzam wymienić dysk na nowy SSD 120 GB.

Która z opcji byłaby lepsza? A może polecacie jakiś inny model? :slight_smile:

(lordjahu) #2

Musi być z windowsem ?

(pocolog) #3

Czytanie się kłania :smiley:

@tomeeek64 Co do tematu, to ja na twoim miejscu rozważyłbym jakiegoś używanego Della. Na allegro widziałem takie z i7-3740qm 8GB RAM i bajerami w cenie do 1000zł.

(lordjahu) #4

Piątek 13 …

Może Chromebook ?

(hindus) #5

@lordjahu Na Chromebooku? :wink:

(pocolog) #6

@eimi Przecież pisał jakiś czas temu, że chromebooki mają dostać możliwość odpalania sandboksowanych aplikacji Linuksa :stuck_out_tongue_winking_eye:

(tomeeek64) #7

Nie musi być licencji Windowsa, bo mam obecnie wolną licencję BOX. :wink: Docelowo musi się dać korzystać z Windowsa albo zwykłego Linuxa - Chrome OS odpada.

(gom1) #8

Mam Della E4310. Przyjemny, chociaż trochę ciężki. Ale w tej cenie i w tym wieku ciężko oczekiwać cudów.

(panicagaming) #9

szukasz czegoś z tego:
https://allegro.pl/kategoria/laptopy-491?order=m&price_to=800&wielkosc-pamieci-ram=8%20GB&pojemnosc-dysku-gb-od=200&typ-dysku-twardego=SSD&typ-dysku-twardego=SSD%20%2B%20HDD&rodzaj-karty-graficznej=Grafika%20dedykowana&seria-procesora=Intel%20Core%20i7

Bier takiego HP jak dałeś linka albo mocniejszego. Metalowa obudowa, wymienne procki, solidna konstrukcja. Dorzuć dysk SSD i ogień. Kupiłem takiego HP 12,5" mamie na i5, 8 GB Ramu i 240 GB SSD i powiem szczerze rewelacja. Można kupić większą baterię (będzie wystawać za obrys laptopa) ale kilka dobrych godzin wytrzyma bez ładowarki.

(ogniomistrz) #11

Ja niedawno kupiłem na Allegro używany LENOVO T410 i5 8GB RAM 500GB GSM KLASA A (.System Windows 10.Zapłaciłem z dostawą 663złote.Laptop,stan idealny.BARDZO WYDAJNY NOTEBOOK SERIA BIZNESOWA THINKPAD WBUDOWANY MODEM GSM ( BEZ SIMLOCKA ),dysk 500GB,kamera,czytnik kart,czytnik linii papilarnych,podświetlenie klawiatury, gwarancja: 12 miesięcy,etc. Jestem bardzo zadowolony zarówno z laptopa jak i z Windowsa10.Firma sprzedająca:Next Polska ul. Krotoszyńska 35, 63-400 Ostrów Wielkopolski.

(Pom Pom) #12

Thinkpad X220, polecam, łatwo znajdziesz i nie będzie drogo.

Stare Thinkpady też bardzo fajne i pancerne, można śmiało polecić tak samo jak biznesówki od HP.

(panicagaming) #14

Od tego typa sam kupowałem i laptop działa OK.

Wg mnie te całkiem OK.

(tomeeek64) #15

Dziękuję za propozycje. Wybiorę HP EliteBooka albo Thinkpada. Zastanawiam się tylko, czy lepiej wybrać procesor niskonapięciowy (np. i5-4300U). czy zwykłą wersję mobilną (np. i5-3320M).

(panicagaming) #16

Tu masz porównanie, wg mnie niskonapięciowy bo dłużej pojedzie na baterii, seria z M trzyma do 2h zwykłego użytkowania jak bateria w dobrym stanie, mam to wiem :smiley: .

(hindus) #17

Zależy od typu zadań, jeśli chcesz bardziej programować np. Androida, to do Android Studio lepsza seria M (chociaż przyznam, że moje i3-380m ostro się poci przy nim). Jeśli programujesz raczej w konsoli, bez dużych projektów, to wszystko jedno które wybierzesz, oba dadzą radę. Natomiast do maila, notatek, internetu lepsza będzie seria U bo dłużej całość wytrzyma na baterii.