Używany mały laptop do 800 zł

Poszukuję laptopa do kwoty 800 zł (mogę zwiększyć budżet do 1000 zł, jeżeli zakup będzie tego wart) - w związku z czym rozpatruję jedynie sprzęt używany lub poleasingowy. Mam już komputer stacjonarny, a laptop ma służyć jedynie okazjonalnie podczas wyjazdów oraz na uczelni - sprawdzenie maila, programowanie, nie będę na nim grał. Szukam urządzenia z ekranem wielkości maksymalnie 15,6 cala (najlepiej 12-14 cali). Nie musi być z licencją na Windowsa.
Rozważałem następujące opcje (między innymi ze względu na oferowaną kilkumiesięczną gwarancję):
Fujitsu P701 - https://allegro.pl/laptop-fujitsu-p701-i5-2gen-4gb-320gb-12-win-7-i7240060857.html
HP 2570p - https://allegro.pl/hp-2570p-i5-3320m-4gb-320gb-rw-bt-kam-8p-shoplet-i7400813922.html
Po zakupie zamierzam wymienić dysk na nowy SSD 120 GB.

Która z opcji byłaby lepsza? A może polecacie jakiś inny model? :slight_smile:

Musi być z windowsem ?

Czytanie się kłania :smiley:

@tomeeek64 Co do tematu, to ja na twoim miejscu rozważyłbym jakiegoś używanego Della. Na allegro widziałem takie z i7-3740qm 8GB RAM i bajerami w cenie do 1000zł.

Piątek 13 …

Może Chromebook ?

1 polubienie

@lordjahu Na Chromebooku? :wink:

@eimi Przecież pisał jakiś czas temu, że chromebooki mają dostać możliwość odpalania sandboksowanych aplikacji Linuksa :stuck_out_tongue_winking_eye:

Nie musi być licencji Windowsa, bo mam obecnie wolną licencję BOX. :wink: Docelowo musi się dać korzystać z Windowsa albo zwykłego Linuxa - Chrome OS odpada.

Mam Della E4310. Przyjemny, chociaż trochę ciężki. Ale w tej cenie i w tym wieku ciężko oczekiwać cudów.

szukasz czegoś z tego:
https://allegro.pl/kategoria/laptopy-491?order=m&price_to=800&wielkosc-pamieci-ram=8%20GB&pojemnosc-dysku-gb-od=200&typ-dysku-twardego=SSD&typ-dysku-twardego=SSD%20%2B%20HDD&rodzaj-karty-graficznej=Grafika%20dedykowana&seria-procesora=Intel%20Core%20i7

Bier takiego HP jak dałeś linka albo mocniejszego. Metalowa obudowa, wymienne procki, solidna konstrukcja. Dorzuć dysk SSD i ogień. Kupiłem takiego HP 12,5" mamie na i5, 8 GB Ramu i 240 GB SSD i powiem szczerze rewelacja. Można kupić większą baterię (będzie wystawać za obrys laptopa) ale kilka dobrych godzin wytrzyma bez ładowarki.

Ja niedawno kupiłem na Allegro używany LENOVO T410 i5 8GB RAM 500GB GSM KLASA A (.System Windows 10.Zapłaciłem z dostawą 663złote.Laptop,stan idealny.BARDZO WYDAJNY NOTEBOOK SERIA BIZNESOWA THINKPAD WBUDOWANY MODEM GSM ( BEZ SIMLOCKA ),dysk 500GB,kamera,czytnik kart,czytnik linii papilarnych,podświetlenie klawiatury, gwarancja: 12 miesięcy,etc. Jestem bardzo zadowolony zarówno z laptopa jak i z Windowsa10.Firma sprzedająca:Next Polska ul. Krotoszyńska 35, 63-400 Ostrów Wielkopolski.

Thinkpad X220, polecam, łatwo znajdziesz i nie będzie drogo.

Stare Thinkpady też bardzo fajne i pancerne, można śmiało polecić tak samo jak biznesówki od HP.

Od tego typa sam kupowałem i laptop działa OK.



Wg mnie te całkiem OK.

Dziękuję za propozycje. Wybiorę HP EliteBooka albo Thinkpada. Zastanawiam się tylko, czy lepiej wybrać procesor niskonapięciowy (np. i5-4300U). czy zwykłą wersję mobilną (np. i5-3320M).

Tu masz porównanie, wg mnie niskonapięciowy bo dłużej pojedzie na baterii, seria z M trzyma do 2h zwykłego użytkowania jak bateria w dobrym stanie, mam to wiem :smiley: .

Zależy od typu zadań, jeśli chcesz bardziej programować np. Androida, to do Android Studio lepsza seria M (chociaż przyznam, że moje i3-380m ostro się poci przy nim). Jeśli programujesz raczej w konsoli, bez dużych projektów, to wszystko jedno które wybierzesz, oba dadzą radę. Natomiast do maila, notatek, internetu lepsza będzie seria U bo dłużej całość wytrzyma na baterii.