Używany monitor czy jest sprawny?

(Szymek261) #1

Witam kupiłem używany monitor i nie wiem czy ten monitor jest sprawny ponieważ po prawej stornie ma takie coś jak na zdjęciu (na rogach)

czy ta plama nie będzie się powiększać 

post-121289-0-85562300-1434318440_thumb.

(Odyniec_Stary) #2

Wstaw zdjęcie normalnej jakości, to się oceni, czy jest się czym przejmować. 

(Szymek261) #3

(Odyniec_Stary) #4

Wygląda to na wyciek światła lub świecące piksele. Prędzej to drugie.

Jest to widoczne tylko przy wyświetlaniu ciemnego tła?

Jakaś gwarancja na ten monitor jest? Oraz, czy sprzedający uprzedził Cię o tym fakcie?

(Szymek261) #5

Na wszystkim widać te jasne punkty.

Sprzedawca nic nie mówił że jest takie coś i pod monitorem jest źle złożona obudowa czyli pewnie był rozbierany :frowning:

(mrFreeze) #6

Musisz dokładnie przeczytać opis aukcji bo może było napisane, że sprzedaje jako uszkodzony itp. jak nie to masz prawo zwrócić monitor i żądać zwrotu pieniędzy.

(Szymek261) #7

Na aukcji nic nie ma napisane że jest uszkodzony i przez tel mówił że jest 100% sprawny

Treść aukcji

“Witam mam na sprzedaż używany Monitor LG 19 cali stan dobry polecam!! odbiór osobisty!!”

(mrFreeze) #8

Odbierałeś osobiście? Jeżeli tak i znałeś stan przedmiotu to nie podlega zwrotowi w innym wypadku możesz go zwrócić tylko pomyśl czy Ci się to opłaci nie wiem ile dałeś za ten monitor ale koszty transportu ponosisz sam.

(Szymek261) #9

Osobiście odbieralem ale wiadomo nie można sprawdzic jakoś super monitora u kogos w domu na szybko dałem za niego 100zl a ta wadą będzie się powiększać ?

(mrFreeze) #10

Myślę, że nie będzie się powiększać.

(Odyniec_Stary) #11

Może się powiększyć, ale nie musi. Na pewno sama nie zniknie.

Oddaj ten monitor z tytułu niezgodności towaru z opisem aukcji.

(Szymek261) #12

A co jeżeli bedzie mowil że to ją zrobiłem np podczas transportu i nie będzie chciał oddać pieniędzy?

(pocolog) #13

To nie ty zlecałeś/wybierałeś usługę/firmę transportową i to nie ty powinieneś dochodzić praw u przewoźnika. Ty jedynie powinieneś rzetelnie to udokumentować.

(Szymek261) #14

Jak wyżej pisałem odbierałem to osobiście 

ps. teraz koleś nie odbiera telefonu co mam zrobić ?

(igrek) #15

Po co dzwonisz? Jedź do niego i tyle.

(Szymek261) #16

jechać z monitorem na 2 koniec miasta i pocałować klamkę to trochę meczące jest szczególnie ze w tym tyg mam egzamin na uczelni … zgłosiłem to do olx a jeżeli jutro nie odezwie się myślę ze zgłosić to nawet na policje bo czytałem ze mam takie prawo

(lith) #17

on powie, że według niego to ‘stan dobry’, albo, że jak sprzedawał to tego nie było i tyle. Taki urok kupowania używki, trzeba dokładnie obejrzeć przy odbiorze.

(Szymek261) #18

stan dobry jest to stan w którym przedmiot nie jest uszkodzony a jedynie może mieć male rysy … wystawiając ogłoszenie człowiek bierze na siebie wszystkie konsekwencje złego opisu przedmiotu… ponieważ jako ja kupujący nie mam żadnej wiedzy na temat tego przedmiotu … a koleś widać specjalnie ukrył wadę przedmiotu co znacznie zmniejsza wartość tego… czyli zostało dokonane przestępstwo które jest karalne …