Używany/nowy ultrabook

Witam, chciałbym zakupić jakiegoś 13" ultrabooka. Cena max 2300, jak najbardziej może być używany…

Nigdy nie miałem styczności z tego typu sprzętem, czy one mają te dyski ssd 2.5"? czy w razie awarii można sobie go bezproblemowo wymienić? chciałbym sobie z ultrabooka zrobić taki komputerek stacjonarny, czyli dołączyć do niego monitor z matrycą full hd, czy np zintegrowany intel hd 4400 pociągnie taka rozdzielczość? będzie można oglądać filmiki na yt w full hd? czasami bawię się w sony vegasie i photoshopie… podoła? w gry nie gram :slight_smile:

dobrze byłoby, gdyby posiadał podświetlaną klawiaturę.

Polecicie coś? tylko błagam nie jakiś szajsung…

Zależy, mój Samsung 530U3B (2013 rok) miał dysk 2,5" SATA, a Toshiba Z30-A (2015 rok) już ma dysk na złączu M.2. Ale tak, w obydwu można dość bezproblemowo wymienić, oprócz tego, że w Samsungu RAM i dysk są za małą ścianką, a w Toshibie trzeba było odkręcić całą obudowę dolną. Uważaj jednak, nie każdego ultrabooka da się rozkręcić, ewentualnie może być trudno (Toshiba Z930 koleżanki wymagała bardzo specjalnego śrubokręta Torx z koniczynką w środku).

 

Mam Intel HD 4400 z ekranem o rozdzielczości natywnej 1920x1080. Dzisiaj podłączyłem do niego jeszcze zewnętrzny drugi monitor z 1920x1080 i trzeci monitor z 1024x768, wszystko działało idealnie. Nie wiem jak z Photoshopem czy innym Vegasem, nie używam, ale czasami nawet w jakąś grę da się zagrać. Nie wiem czy nie większym problemem w bardziej wymagającej pracy będzie niskonapięciowy procesor.

 

Ze sprzętem opisanym jako “ultrabook” to ciężko poniżej 3000 zł może być.

jak będzie i5 2xxx to photoshop będzie śmigał nawet na i5 520, ale za te pieniądze to zapewne już jeden z nowszych modeli się trafi. asusy robią ultrabooki bez cd/dvd w dobrych cenach