Używany/nowy ultrabook


(Mariuszlisnianski) #1

Witam, chciałbym zakupić jakiegoś 13" ultrabooka. Cena max 2300, jak najbardziej może być używany...

Nigdy nie miałem styczności z tego typu sprzętem, czy one mają te dyski ssd 2.5"? czy w razie awarii można sobie go bezproblemowo wymienić? chciałbym sobie z ultrabooka zrobić taki komputerek stacjonarny, czyli dołączyć do niego monitor z matrycą full hd, czy np zintegrowany intel hd 4400 pociągnie taka rozdzielczość? będzie można oglądać filmiki na yt w full hd? czasami bawię się w sony vegasie i photoshopie... podoła? w gry nie gram :slight_smile:

dobrze byłoby, gdyby posiadał podświetlaną klawiaturę.

Polecicie coś? tylko błagam nie jakiś szajsung...


(mktos) #2

Zależy, mój Samsung 530U3B (2013 rok) miał dysk 2,5" SATA, a Toshiba Z30-A (2015 rok) już ma dysk na złączu M.2. Ale tak, w obydwu można dość bezproblemowo wymienić, oprócz tego, że w Samsungu RAM i dysk są za małą ścianką, a w Toshibie trzeba było odkręcić całą obudowę dolną. Uważaj jednak, nie każdego ultrabooka da się rozkręcić, ewentualnie może być trudno (Toshiba Z930 koleżanki wymagała bardzo specjalnego śrubokręta Torx z koniczynką w środku).

 

Mam Intel HD 4400 z ekranem o rozdzielczości natywnej 1920x1080. Dzisiaj podłączyłem do niego jeszcze zewnętrzny drugi monitor z 1920x1080 i trzeci monitor z 1024x768, wszystko działało idealnie. Nie wiem jak z Photoshopem czy innym Vegasem, nie używam, ale czasami nawet w jakąś grę da się zagrać. Nie wiem czy nie większym problemem w bardziej wymagającej pracy będzie niskonapięciowy procesor.

 

Ze sprzętem opisanym jako “ultrabook” to ciężko poniżej 3000 zł może być.


(Chojinka) #3

jak będzie i5 2xxx to photoshop będzie śmigał nawet na i5 520, ale za te pieniądze to zapewne już jeden z nowszych modeli się trafi. asusy robią ultrabooki bez cd/dvd w dobrych cenach