Używany wzmacniacz do Unitra Tonsil ZG40C

Witam,

Szukam odpowiedniego forum, aby zapytać o radę w doborze odpowiedniego wzmacniacza do moich leciwych Tonsilów. Chciałbym stworzyć fajny zestaw stereo do słuchania muzyki, jednak z możliwością podłączenia dekodera NC+, odtwarzacza BR itd. Zależy mi na dobrym dźwięku i scenie muzycznej. Obecnie w/w głośniki mam podłączone do Radmora 5102, jednak nie podłączę do niego nic innego oprócz adaptera. Posiadam głośniki w wersji 8Ohm, są niemalże nieużywane, w dobrym stanie. Planuję wymienić w nich jedynie tylne gniazda na bardziej współczesne.

Myślałem nad wzmacniaczami Yamahy, Denona i Technicsa, jednak nie jestem zbyt zorientowany w temacie, Chciałbym kupić używany sprzęt, w granicach 600-800 zł, który będzie dobrze współgrał z Tonsilami. Co możecie polecić? Może ktoś z Was posiada rzeczone głośniki?

Za wszelką pomoc z góry dziękuję i pozdrawiam.

Ja do swoich altusów kupiłem jakąś eksportową wersję unitry - nie pamiętam teraz, bym musiał sprawdzić jak wróceę na studia. Dzięki temu pomimo tego, że jest to stary wzmacniacz, to na wejściach są normalnie czincze. W każdym razie kosztowało to chyba coś ponad 100 zł. Ja uznałem, że nie opłaca się więcej i do starych głośników najlepiej będzie pasował właśnie stary wzmacniacz. Jestem zadowolony.

Można w każdym razie znaleźć stare unitry ze współczesnymi wejściami, tylko nie nazywają się one ‘unitry’ :wink:

Za taką kwotę możesz kupić naprawdę mocny i dobrze grający wzmacniacz - taki na przyszłość jakbyś zmieniał kiedyś kolumny np. Sony TA-F570ES, TA-F590ES, Pioneer A-701R, Rotel RA-870BX, ale to są tylko przykłady, bo za taką cenę wybór jest dużo większy. Są to wzmacniacze porządnych firm, z dobrymi parametrami dźwięku i mocy - do tych kolumn w zupełności wystarczą i na pewno nie będziesz zawiedziony - wszystkie te wzmacniacze zagrają o stokroć lepiej od tego leciwego Radka :P.

Unitra nigdy nic nie produkowała, tylko zrzeszała wielu producentów :P. Fakt, że to, co było na eksport spod znaku Unitry z reguły było lepsze. Ale nie zmienia to faktu, że sprzęt musiał być na eksport, żeby miał współczesne wejścia - sam posiadam dwa takie urządzenia w domu :D.