Vademecum AMD Phenom II odblokowanie rdzeni

F6 czy jeszcze starszego? Bo w każdym widzi mi x4 20 tylko windows nie startuje…

Przed chwilą odblokowałem właśnie rdzenie w swoim phenomie II x2 550. Procesor jest wykrywany jako Phenom II b50.

Musiałem ciutke podbić napięcie żeby byłw 100% stabilny. Ładnie chodzi, z tym że jest mały problem. Czujniki rdzenie pokazują 0 :expressionless:

Też tak macie?

A i seria to : 0925APMW

Płyta: GA-MA770T-UD3P (bios F6a)

Taqk normalne na wszystkich rdzeniach 0 st.C.

no niestety nie jest tak różowo jak sie wydawało :frowning:

Bowiem jest u mnie pewien dziwny mankament. Chodzi o to że jak włączam kompa (z odblokowanym rdzeniami) to jak ma się już ładować winda to reset. Żeby było lepiej za drugim razem już wszystko wsio śmiga. Tylko że to jest strasznie upierdliwe :roll:

Czego to może być wina? płyty głównej?

Śmiga w sensie prime 95 na blendzie nawet 24h non stop bez błędu?

GA-MA790XT-UD4P rev 1.0 bios f7, hybrid+auto i mam 4 jajo,dodam .że probowałem odblokować 4 rdzeń na msi 770-c45 i niedało rady

dokładnie tak, testowałem go w prime 95 parę godzin i bez zarzutu.

Tylko ciągle pojawia się ten irytujący problem.

Witam,

procek odblokowany na GA-MA785GT-UD3H bios F3. Seria procesora to 1002EPMW/2008.

tylko mam mały problem, otóż po odblokowaniu 2 dodatkowych rdzeni gdy uruchamiam 3DMark06 to po 4 teście program się zamyka z komunikatem “aplikacja przestała działać” i to się dzieje tylko w 3DMark06, nocne testy 2xStress Prime nie pokazały żadnego błędu, a całość pracowała ok 12 godzin.

Podkręcając owe 4 rdzenie do 3600MHz jest to samo, Prime po 12 godzinach katowania procka i pamieci nie pokazuje błędów natomiast 3Dmark wywala się po ok 4 teście.

Sterowniki mam zainstalowane, zasilacz 420W, ram Elixir 1x2GB 1600, temperatura procesora przy obciążeniu to 57C.

Czy ktoś spotkał sie z takim zachowaniem? Dlaczego 3DMark się wykrzacza ? dodam że na X2 działa,

Firma, model?

Zasilacz to: NeoTEC V4202, myślisz że to on jest przyczyną ?

Sprawdzić tego niestety nie mam jak bo musiałbym kupić nowy zasilacz :frowning:

Zasilacz według tej: http://www.frazpc.pl/artykuly/263/NeoTE … zywej/mocy recenzji w porządku.

Witam,

Czy ktoś próbowal odblokować Phenom’a II 550 BE na płycie GIGABYTA GA-770TA-UD3 ?

U mnie narazie wszystkie próby zakończone niepowodzeniem.

Płyta główna gigabyte GA-MA785GM-US2H, wersja biosu bez znaczenia.

Procesor Athlon x3 435 odblokowany do Phenom x4 b35. Stabilnie pracuje już od dłuższego czasu.

Witam,

Czy procesor AMD Athlon II X3 440 ma zablokowany rdzeń ?

dodam że jak wchodzę w [MB Inteligent Tweaker(M.I.T.)] to nie ma opcji : [Advanced Clock Calibration]

Tak ma zablokowany rdzeń, spróbuj po wejściu w bios wcisnąć ctrl+F1 i dopiero wtedy przejrzeć opcje w mit.

Płyta główna gigabyte ga-ma78mlt-us2h, procesor phenom x2 550 odblokowany do amd phenom x4 b50, niestety absolutnie niestabilny, po odblokowaniu rdzenia nawet w biosie wywala artefakty i nie rusza dalej.

Próbowałeś przed odblokowaniem podbić napięcie rdzeni i nb?

Hmmm… nie, nie próbowałem, może jeszcze uda mi się spróbować. O ile to podbić jak będę mieć okazję?

Dobra, wykonałem kilka prób i podniesienie napięcia nawet o 0,3v nie zmienia wiele. Jest trochę stabilniej, ale nadal to nie jest to co być powinno.

No to nic tym dodatkowym rdzeniom już nie pomoże, u mnie w ogóle komputer nie wstaje po odblokowaniu 550’tki ;/

Witam :slight_smile:

Phenom II 550 BE na Gigabyte MA790X-UD3P BIOS F4 - Odblokowany.

Napięcia standardowe, nie zmieniane.

Seria: 1003FPMW

>> Klik <<

Przechodzi BIOS, Windows.

Prime95 - 4 rdzenie, priorytet 9, 6h 20 min testowania:

>> Klik <<

GTA IV, NFS Shift, MW2 działają, nie wywalają do Windowsa czy coś podobnego.

3dmark06 test podstawowy przechodzi cały.

Żaden program od czasu odblokowania nie “przestał odpowiadać” w dziwnych okolicznościach.

Można uznać, ze wszystkie 4 rdzenie są w pełni sprawne?