Vademecum AMD Phenom II odblokowanie rdzeni

U mnie na GA-MA78LMT-US2H z BIOS’ em domyślnym jak i z F9 odblokowany procek jest stabilny (Phenom II x2 550 BE)

Mam proca Phenom II x2 550 BE i płytke GA-MA870A-UD3. Mam biosa 2010, mój problem jest taki, że nie ma tam [Advanced Clock Calibration] i

[EC Firmware Selection]. Próbowałem 3 sposób, ale mam SB780. Czy w ogóle możliwe jest odblokowanie u mnie pozostałych 2 rdzeni? :stuck_out_tongue:

Mam pytanie czy w płycie GA-MA770-UD3 rev.1.0 jest możliwość odblokowania procesora phenom II 550 BE :?:

Witam.

Wejdż na stronę producenta i poczytaj, porównaj:

http://www.gigabyte.com/products/produc … id=2982#ov

Rev 1.0 ma AMD 770 + SB700 Chipset, więc nie da rady.

Jeżeli miałbyś ten model:

http://www.gigabyte.com/products/produc … id=3097#ov , czyli (AMD 770 + SB710 Chipset) to jest duża szansa.

Ja mam taki zestaw i od ponad roku śmiga wszystko na 4-rech jajkach + delikatne OC do 3,4 GHz.

Pozdrawiam

procek Phenom2 x2 550 na plycie GA-MA790X-UD3P udalo mi sie odpalic cztery rdzenie dopiero na biosie F7b. Problem polega na tym ze win7 odpala mi sie tylko gdy wylacze ostatni rdzen.

Powinienem dalej kombinowac z napieciem na procku lub tylko na czwartym rdzeniu? czy lepiej nie ryzykowac i zostawic jak jest? i cieszyc sie x3?

A jak to wygląda w przypadku płyty głównej GIGABYTE GA-M61PME-S2P i prockiem Phenom2 x2 550?

Witam.

Posiadam AMD Phenom x2 550 BE serii AC 0922 APMW (aktualnie x4 B50 :stuck_out_tongue: )

Udało mi się odblokować rdzenie na płycie GA-MA770T-UD3P, ale robiąc testy w OCCT dostaje komunikat, core 1 error bądź core 2 error itd. Można to jakoś naprawić aby uzyskać stabilność systemu?

Oraz podczas robienia tych testów oraz grania w jakąś grę wyłącza mi się komputer. Czy to wina napięcia?

9b5ls.jpg

Nie wiadomo, czy wina napięcia bo działa C’n’Q i na zdjęciu widać, że jest zbity mnożnik - więc i napięcie poszło w dół.

Mam pytanie - jeżeli Athlon II X3 460 zgłasza się jako Phenom II X4 B55, ale nie widać ani L3, ani dodatkowego rdzenia - to znak, że jest szansa na to, że da się zrobić unlock czy po prostu każdy procesor tak się zgłasza niezależnie od tego, czy da się zrobić unlock czy nie?

Witam, mam płytę Gigabyte GA-MA785GT-UD3H versja F3

oraz Procka Phenom II X2 550 BE

Odblokowanie rdzeni nie powiodło się, tzn po ustawieniu opcji w biosie wg instrukcji komp restartuje się po czym, się nie uruchamia. Startuje, wentyle się kręcą i tyle nawet do Biosu nie da się wejść. Dopiero po zresetowaniu biosa, komp startuje normalnie. Co może być przyczyną?

Czy mimo że płyta i procek dają się odblokować to mam tego pecha i u mnie nie pójdzie?

pomoże ktoś?

Zgadza się to kwestia szczęścia czy się uda czy nie.