VAIO SVE1113M1EW - Brak dostępu do dysku C prawdopodobnie po odświeżeniu systemu

Witam

Podczas oglądania filmu wyskoczył czarny ekran i laptop się wyłączył. Właściciel laptopa nie mógł go uruchomić więc użył prawdopodobnie opcji odśwież system czy coś podobnego w assist lecz teraz nie ma wcale dostępu do dysku C. Nie można nic instalować, zakładki w ff też zniknęły itp. Czy jest szansa do powrotu do stanu w którym wszystko było ok? Jeśli tak to jak to zrobić? Oczywiście zależy mi na wszystkich plikach itd.  Windows 8, partycja tylko jedna C.

Ale że jak, Windowsa normalnie uruchamiasz do pulpitu, a jeśli wejdziesz już w “ten komputer”, to nie widzisz dysku? A czy coś jeszcze? Oczywiście dysk można przywrócić do stanu wcześniejszego. Bawiłem się kiedyś tym, lecz programem specjalnie stworzonym pod tego typu operacje - jak znajdę program, to podeślę link. A czy “tryb awaryjny” działa Ci?

Widzę dysk ale jak chcę w niego wejść to wyskakuje info Lokalizacja jest niedostępna. C:\ nie jest dostępny. Odmowa dostępu.

Nie wiem jak wejść w tryb awaryjny F8 nie działa.

Okej, jeśli dysk widzi, to jeszcze lepiej. Kliknij PPM na dysk, następnie właściwości i zakładka Zabezpieczenia. Sprawdź, czy jako Administrator, masz zezwolenie na wszystko (te ptaszki).

pokazuje SMART

http://wklej.org/id/1381201/

pliki użytkownika też są jak wejdę przez skrót z pulpitu

Zatem nie masz co się bać, że stracisz pliki. Pliki są na dysku, lecz coś jest nawalone w opcjach dysku, że nie masz do nich podglądu nawet. z plikiem SMART nie pomogę CI, gdyż nie znam się na tym. Czekaj na kogoś, kto czuje się dobrze w SMART’cie. 

Co dziwne, chyba po uruchomieniu systemu już nie mogłem nawet uruchomić Crystal Disk Info więc odinstalowałem go i ponownie przy instalacji zaznaczyłem “launch Crystal Disk Info” i wtedy się uruchomił.

Pokazuje zrzut ekranu CDI

9371660300_1401783478_thumb.jpg
Co do nadania uprawnień to podczas jej próby wyskakiwały takie błędy:

1358846500_1401784215_thumb.jpg 3039368000_1401784218_thumb.jpg 8712458100_1401784221_thumb.jpg 4562722700_1401784225_thumb.jpg 2606728900_1401784228_thumb.jpg

spróbuj zaktualizować bios laptopa to problem z kompatybilnością z windows 8 jeżeli nie pomoże to reinstalacja windows bądź awaria dysku