Vans i zamowienia z strony internetowej


(langus14) #1

Witam was wszystkich , interesuje mnie kupno takich oto butów , lecz w Polsce są o wiele droższe niż w tym sklepie internetowym co tu znalazłem .

tylko interesuje mnie przesyłka, i co będę musiał dalej robić ;/

proszę oto link do strony http://shop.vans.com/catalog/Vans/en_US ... ode=QER6LS

Nigdy nie zamawiałem zza granicy więc jak by ktoś miał czas niech opisze co jak bo zależy mi na takich butach a nie są drogie przeliczając je na pl złote :smiley:


(roobal) #2

Licz się z tym, że przesyłka może być objęta cłem oraz dodatkowo podatkiem VAT + koszt przesyłki, więc może wyjść na to samo lub więcej, niż kupno w polskim sklepie.


(langus14) #3

hmm no dobra a słyszałem że z Amazon.co.uk jeżeli za przedmiot zapłacimy więcej niż 20 F to jest darmowa ;D i czy wtedy by się opłaciło z amazon czy ktoś w ogóle z tamtąd coś brał ?

I słyszałem że cło to jeżeli przekracza 150 “oiro” :smiley:


(roobal) #4

Dlatego pisałem, że może być objęta cłem, przepisy się zmieniają, więc nie wiem jak jest obecnie, mimo wszystko bierz pod uwagę, że podatek VAT może być policzony nawet jeśli cła nie zapłacisz. Po prostu rozważ czy to się w ogóle opłaca.


(langus14) #5

ok dzięki . Roobal a wiesz może jak wygląda zamawianie z co.uk czy są tam inne przepisy. Bo z Anglii a Ameryki to jednak różnica.


(olmeca) #6

Anglia jest też we Wspólnocie więc nie doliczą cła ani vat. Co innego gdy zamawiasz towar z poza obszaru UE wtedy to właśnie pojawia się możliwość opłaty cła i vat, ale kwota wolna to nadal 150E. Z angielskiego amazonu do polski wysyłają za darmo gdy zamówienie przekroczy wartość 25 funtów, nawet był o tym news na głównej stronie portalu.


(langus14) #7

dzięki wielkie wam za chęci odpisywania na moje zapytanie. Temat do zakmknięcia.