VB: Excel - Dodanie Wartości Textboxa do komórki

Witam, mam pewien problem z Visual Basic. Chcę wyświetlić w komórce w excelu wartość sczytywaną z TextBoxa, czyli na przykład jeśli w TextBoxie mam wartość 1, to w Arkuszu w komórce np. A1 wyświetli się 1.

Z góry dziękuję za pomoc

Ale w czym problem? Nie wiesz, jak odczytać zawartość pola tekstowego typu TextBox, czy jak wpisać wartość do komórki, czy może jak, w którym momencie i przy jakim zdarzeniu/akcji to zrobić?

Chce, aby po kliknięciu Buttona, wartość z TxtBox znalazła się w komórce np. " A1"

Edit: to samo potrzebuje zrobić z Label. Jeszcze jedno pytanie, jak dodać pozycję (items) w ComboList? Proszę o pomoc.

Rozumiem, że piszesz w VBA?

Arkusz1.Range("A1").Value = Arkusz1.TextBox1.Value

Odczyt wartości TextBoxa:

Value = UserForm1.TextBox1.Text

Label ma pole Caption gdzie ma swój opis (tekst). Zapisanie tej wartości do komórki “A1”:

Range("A1").Value = Value

Akcję podpinasz pod zdarzenie Button1_Click(). Nie wiem co to jest ComboList.

Działa :slight_smile: Dziękuję

ComboList to inaczej ComboBox.

Jeszcze jedno pytanie - Czy jest możliwość ustawienia czegoś, żeby komórka dopasowywała się do długości tekstu w TxtBox ? chodzi mi tu o typowy kod VBA, a nie ustawienia komórki w excelu

Edit: Zmiana wielkości tekstu, korolu, pogrubienie, kursywa, mogę jeszcze prosić o procedury na to ?

Edit2: Wyświetlanie, pozycji z ComboBoxa w komórce?

Edit3: Co zrobić, żeby Forma na której robię program uruchamiała się wraz ze startem Excela ? (automatycznie)

  • [*:4i6aoj2k]Włączasz zapisywanie makra.

http://office.microsoft.com/en-us/excel-help/running-a-macro-when-excel-starts-HA001034628.aspx - automatyczny start makra po otwarciu skoroszytu.

(lewy) Alt + F11 => przechodzisz do Edytora/Menadżera VBA.

Ostatnie pytanie… jak będzie wyglądała procedura która ma za zadanie : po naciśnięciu Buttona zamknąć Formę a otworzyć plik excel’owsi w którym się znajdujemy ?

Dokładniej chodzi mi o to, że… po otwarciu excela otwiera mi sie automatycznie forma z moim programem… i teraz, chce zrobic tak, ze jak ancisne button ktory u mnie sie nazywa “Zamknij” to zamknie mi forme i otworzy mi plik excelowski.

Naprawdę nie potrafisz posługiwać się wyszukiwarką internetową? Większość rzeczy tam znajdziesz.

Zamykanie formy: Form1.Close()

Otworzenie pliku Excela (Ty masz go już przecież otwartego, teraz musisz go tylko wybrać): Workbooks(“plik.xlsx”).Worksheets(“zakładka”).Select