VB - zamykanie jednego okna i otwieranie drugiego

Witam!

Mam problem z kodem, otóż mam otwarty form2 ale przy naciśnięciu danego przycisku chciałbym zamknąć tego forma a otworzyć form1. kod wyglądałby następująco:

If x = 'coś-tam' Then

     Form1.Show

     Form2. / nie wiem co wstawić w tym miejscu

Kombinowałem na wiele sposobów ale niestety żaden z nich nie pomógł :frowning:

Byłbym wdzięczny za pomoc.

unload form2

Form2 pokaż w trybie modalnym. Wówczas Form1 nie pokaże się (i cała reszta kodu też się nie wykona), dopóki nie zamkniesz okna Form2. Mam nadzieję, że o to chodziło.

interteh niestety nie działa. Wyskakuje mi błąd o treści:

Error	1	Name 'Unload' is not declared.	

Error	2	'WindowsApplication1.Form2' cannot refer to itself through its default instance; use 'Me' instead.

Kloss-J23 Chodzi mi o to, że przy wczytaniu form1 form2 jest automatycznie zamykana

A gdzie umieszczasz te polecenia ? Spróbuj może wrzucić je do jakiegoś oddzielnego modułu albo trzeciej formatki, bo mnie sie wydaje, że go wklepałeś w Form1 albo Form2.

Przepraszam za odgrzebanie tematu tutaj mam rozwiązanie, którego nie znalazłem łatwo w polskim internecie więc wrzucam tutaj. Podawane popularnie rozwiązanie tego problemu poprzez

form.hide

nie działa dobrze u mnie nie chowało powiązanych textboxów i innych obiektów innymi słowy chowało samą formę:) więc zostawało takie nie wiadomo co na ekranie.Natomiast używając polecenia:

me.close

uzyskamy jedynie zamknięcie aplikacji dlatego rozwiązaniem tego jest zmiana ustawień aplikacji:

w ustawieniach projektu(application properties) zmieniasz shutdown mode z when startup form closes na w hen last form closes dzięki temu nie zamknie ci się aplikacja.

Wtedy można użyć i będzie działać:

Dim form As New form2

form.Show()

Me.Close()

Mam nadzieję, że pomogę komuś z podobnymi problemami.