[VB6] Wyświetlanie danych w MSHFLESGRID

Hej, po raz kolejny proszę Was o pomoc ,

próbuje połączyć z bazy access 3 tabele, w każdej tabeli znajduje się kolumna o nazwie"Num_zlecenia" między trzema tabelami utworzyłem relacje z użyciem “Num_zlecenia” całość próbuje wyświetlić w MSHFLEXGRID tak jak w linku http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa261570%28v=vs.60%29.aspx, czy ktoś może mi opisać w jaki sposób to zrobić?? Ja to zrobiłem za pomocą “Data enviroment” dane z pojedyńczej tabeli wyświetla mi prawidłowo natomiast problem się zaczyna przy wyświetleniu połączonych tabel, za bardzo nie wiem gdzie mogę popełniać błąd, być może coś źle mam ustawione w pliku accessa, tylko pytanie co??

Pokazuję na przykładzie bazy danych o nazwie biblio.mdb jak skonfigurować kontrolkę MSHFlexGrid

Mam jakiś problem z odpaleniem Twojego projektu, wyskakuje mi komunikat “the hierarchical flexgrid does not support the requested type of data binding” w kodzie :

Private Sub Form_Load()

MSHFlexGrid1.ColWidth(0) = 500

MSHFlexGrid1.ColWidth(1) = 800

MSHFlexGrid1.ColWidth(2) = 3000

MSHFlexGrid1.ColWidth(3) = 900

With MSHFlexGrid1

.DataMember = "Publishers"


Set .DataSource = DataEnvironment1

End With

MSHFlexGrid1.CollapseAll

End Sub

a dokładnie w

Set .DataSource = DataEnvironment1

W każdym bądź razie problem swój rozwiązałem, brakowało relacji w VB między tabelami. Ustawiłem je i dane z trzech tabel pojawiają się w Mshflexgrid tak jak chciałem. Zostało mi jeszcze ustawienie szukania po kolumnie. Dla jednej tabeli sprawa w miarę prosta wystarczy ustawić button oraz texboxa i w buttonie wprowadzić

Adodc1.RecordSource = "Select* from tabela where kolumna like '" & Text1 & "'"

Adodc1.Refresh

a jak to zrobić przy takim połączeniu jak wyżej, przy większej liczbie tabel które są ze sobą połączone??

Czy mógł byś podać na przykładzie Twojego projektu??