VBA jak zapisywać i odczytać wyniki działania programu

Witam serdecznie.

Mam do zrobienia w miarę prosty program, ale nie umiem sobie poradzić z jednym aspektem. Mam zapisać wyniki działania programu w taki sposób, żeby potem można było je później odczytać i od tego własnie momentu (to co odczytano) dalej prowadzić działanie programu. Samo zadanie polega na tym, żeby poruszać ikoną po określoinym polu (16 kwadratów), przy czym niektóre pola są zablokowane i do nich nie można wejść. Miałem pomysł żeby wyniki zapisać w jakiejś komórce w Excelu albo notatniku, ale nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić.

Natomiast mam jeszcze drugie pytanie. VBA uczę się wyłącznie po to żeby zdać przedmiot na studiach, a słyszałem, że programowanie w tym języku jest prawie bezużyteczne. Chciałbym się Was zapytać jaki język polecacie, aby się go uczyć i żeby przydał on się w przyszłym życiu (mówię tu o powiązaniu z jakimiś technicznymi kierunkami). Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam.

VBA jest bardzo przydatne, szczególnie jak pracujesz w word / excel. Na pewno optymalizuje pracę.

A co do wyboru na forum było tego setki razy

Kiedyś bawiłem się trochę VBA w Excelu, do dostępu do zawartości komórek używałem wyrażenia w postaci

Range("A1").Value

Gdzie A1 to adres komórki (oczywiście możesz podać inny).

Zależy jaka dziedzina.

Polecam poczytać :arrow: http://gynvael.coldwind.pl/?id=238