VBA macro do kopiowania komórek w tym samym wierszu

Witam serdecznie.

Od dłuższego czasu męczę się z pewnym makrem. Chciałbym skonstruować maszynkę, która po zaznaczeniu dowolnej komórki z kolumny np. E, skopiuje komórki z kolumn B i D, znajdujących się w tym samym wierszu, do określonego miejsca w tym samym arkuszu, przykładowo do komórek J3 i J4. Dodatkowo chciałbym, aby obie skopiowane komórki zostały wzbogacone o przedrostki, każda o inny, np pierwsza o “kwota”, druga o “ilość”. W tworzeniu makr jestem nowicjuszem i czuję, że sam nie podołam. Proszę o pomoc

Dziękuję z góry

Jesteś poniżej nowicjusza jeśli poddałeś się zanim napisałeś cokolwiek :stuck_out_tongue:

Możemy doradzić / poprawić, ale za całościowe pisanie programu się płaci a to nie miejsce na takie ogłoszenia :stuck_out_tongue:

Nie oferuję nikomu pracy.

Mam z tą sprawą kilka problemów, na razie doszedłem do takiej postaci:

Dim TargetCell As Range

Set TargetCell = ActiveCell.Range(“A1”)

Cells(ActiveCell.Row, 2).Select

Selection.Copy

Range(“J5”).Select

ActiveSheet.Paste

Cells(ActiveCell.Row, 4).Select

Selection.Copy

Range(“J6”).Select

ActiveSheet.Paste

End Sub

W tej postaci pojawia mi się błąd. Pierwszą daną kopiuje jak trzeba, druga natomiast jest z piątego wiersza, zawsze. Wiem w czym tkwi problem, ale nie potrafię go wyeliminować. Próbowałem wprowadzać korekty, ale wówczas kopiował mi tylko jedną daną, gubiąc gdzieś drugą. Jak sprytnie zmienić mój kod, aby co najmniej pierwsza część zadania hulała jak przysłowiowe dziki?

edit#

Po wielu próbach i kupie czasu, spędzonego na czytaniu poradników i oblatywaniu kursów, udało się.