VBI s96s 6 okienek i problem z gwarancją

Witam wszystkich forumowiczów!

Mam dwa problemy:

  1. Problem z laptopem VBI s96s(GF 8600m gs 512mb, Dual Core 1,73Ghz, 2GB, 160GB), system włącza się tylko w trybie awaryjnym i to w 6 okienkach.

W sklepie komputerowym powiedzieli mi, że to płyta z grafiką są do wymiany. Czasami włącza się normalnie, ale po jakimś czasie się zawiesza i jest w 6 oknach…wydawało mi się, że to od temperatury karty graficznej, ale czasem komputer zawieszał się przy 55*C, czasem gdy nic nie było uruchomione, pokazało 70*C, a niekiedy grałem w GTA 4, bez zawiechy…czy ktoś miał taki problem?

  1. problem, wiąże się z naprawą gwarancyjną…Oddałem komputer do sklepu w którym go kupiłem(planetcom, w Dąbrowie Górniczej), oni nałożyli na kartę nową pastę termo przewodzącą…komputer pochodził 3h…zadzwoniłem do nich, powiedziałem, że w komputerowym stwierdzili, że do wymiany jest płyta+grafa…facet ze sklepu powiedział mi, że komputera raczej nie naprawią, bo mają problemy z dostawcą płyt…co mogę zrobić, aby zmusić sklep do naprawy?

Pozdrawiam i z góry dzięki,

Patryk.

oddać im na serwis jeśli nie są w stanie naprawić to wymiana lub zwrot pieniędzy - napisz podanie jak nie będzie odzewu to rzecznik praw konsumenta.