VBS:malware-gen w service.log

Otóż mój antywirus ciągle wyświetla wirusa w pliku service.log o nazwie VBS:Malware-gen (Engine B).

Właściwie niczym by mi to nie przeszkadzało, ale (G DATA TotalCare 2010) ciągle wyświetla komunikat co z tym zrobić. A ja nie wiem. Lecz takiej opcji nie ma.

Więc proszę pomóżcie jak zdezynfekować tego wirusa czy co to tam siedzi.

Przede wszystkim to sprawdź sobie dysk Dr.Web’em i/lub Malwarebytes Anti-Malware.

Możesz dać jeszcze loga z HiJack This wklejając go na TU albo TU.

I proponuję zmianę tego pakietu na inny.

Hmm… Dr.Web nic nie wykrył w tym pliku.

A mój log: http://wklej.to/eL8q

Log wydaje się czysty.

Proponuję zmienić Windows Defendera na ten program.

G Data TotalCare nie jest najlepszym pakietem zabezpieczającym. Zdarzają się mu wpadki. Najlepiej korzystać z dwóch niezależnych programów, czyli av + fw.

Spróbuj jeszcze wysłać wskazany przez G Data plik jeszcze TU.

Zajrzyj jeszcze tu i użyj Combofixa i podaj loga tak jak w przypadku HJT, na jednej z podanych stron.

Wyskakuje błąd, że plik ma 0 bajtów. A G DATe zmienię bo faktycznie trochę irytuje. Choć myślałem nad KIS 2010. Albo Norton + Outpost.

Dziwne, że wyskakuje błąd. Skaner powinien przeskanować plik nawet o zerowej pojemności.

Osobiście polecam ESET NOD32 + Outpost ale wybór oczywiście należy do Ciebie ;]

Inne internetowe skanery też tak twierdzą. Może jakiś błąd powoduje to, że GD zablokował dostęp do pliku??

Odinstaluj G Data TC, wyczyść wszystko CCleaner’em i sprawdź dobrym antywirusem czy rzeczywiście to tylko błąd programu czy rzeczywiście plik był zarażony.

Przeniesiony z Problemy :arrow: Bezpieczeństwo i logi HijackThis