VBScript - Ratunku!

Ściągnąłem sobie jakiegoś wirusa, który poprzerabiał mi zdjęcia z formatu jpg na VBScript i teraz za cholerę nie moge tego otworzyć. Pomóżcie jak je odzyskać…

Pliki są zainfekowane, ale antyviry co najwyżej chcą je blokować. Nic nie pomaga

Błagam pomóżcie, bo zdjęcia miałem tylko na kompie, a są one dla mnie bardzo ważne (wyjazdy różne, mecze ukochanego klubu itp.)

Z góry dziękuję

Coś znalazłem:

spróbuj najpierw to ściągnąć

potem poczytaj tutaj Instrukcje usuwania są na końcu strony

Jest jeszcze takie coś, ale nie jestem pewien źródła…

Jeżeli rada dedalus -a nie pomoże, to spróbuj cofnąć system.

Kurcze, nie znam za dobrze angielskiego (wiem, wiem, w dzisiejszych czasach :frowning: , niestety postawiłem na inny język)…

Ale z tego co zrozumiałem, ten program nie naprawia zainfekowanych plików.

A tych wpisów w rejestrze, które oni każą usunąć, najzwyczajniej w świecie nie mam :frowning:

A jeszcze do tego, całą muzykę którą miałem na kompie, też mi ów złośliwiec poprzerabiał. Tragedia, dramat

Pech chciał, że przywracanie systemu robiłem 3 dni temu i teraz pisze mi, że nie zaszły żadne zmiany i przywrówcić nie chce

Wszystko mi rozwalił. Załamka.

Nie ma inych metod?

Przeszukaj dysk i rejestr w miejscach wskazanych na tej stronie:

http://www.plik.com.pl/antivir/program.asp?id=232 (Tylko pliku nie pobieraj!).

Tu jest plik, który umożliwia zatrzymanie skryptów VBScipt i Java.

Nic nie mam już w rejestrach. Pozmieniały mi się ikonki tych zainfekowanych plików, ale nadal są one plikami typu VBS i nie można ich otworzyć :frowning:

Program oczywiście zainstalowałem, ale jak widać jestem już chroniony za późno. Wywaliłem chyba tego VBSa na dobre, ale te pliki (na których mi zależy) chyba też muszę wywalić.

Nie ma jakiegoś programu, który by je mógł przerobić? Ja używam irfan view, ale on sobie nie radzi z otworzeniem :frowning: