[VBScript] Zmiana kodu innego pliku

Witam.

Niedawno stworzyłem bardzo prostego wirusa typu Multiplication w VBScript.

Polega on na tym, że po każdym zapętleniu otwiera się ten sam plik, ale dwukrotnie i tak dalej do nieskończoności (2 - 4 - 8 - 16 - 32 - …)

Problem tkwi w tym, że aby zakończyć działanie programu trzeba, albo zrestartować komputer, albo zmienić kod pliku żeby nie mógł być dalej kompilowany.

Jednak chciałbym teraz zastosować coś bardziej wygodnego w celu wyłączenia tego wirusa. Chciałbym z pozycji innego skryptu VBScript zmienić i jednocześnie zapisać plik z wirusem, aby nie mógł dalej się zapętlać.

Nie mam za bardzo pomysłu jak to zrobić, zależy mi, aby odbywało się to bez otwierania notatnika i wpisywania i zapisywania na ekranie (czyli w tle(oczyście jeśli to możliwe)).

Słyszałem też o czymś takim jak pobieranie tekstu z danego wirsza i kolumny, nie wiem czy coś takiego trzeba tu zastosować.

Dziekuję za pomoc i pozdrawiam! :slight_smile:

Przy tworzeniu wirusów nikt ci tu nie pomoże. Zajmij się czymś pożyteczniejszym.

Tworzenie wirusów (jeśli można to wogóle tak nazwać, gdyż nie stanowi on żadnego zagrożenia dla komputera) nie jest celem mojej pracy.

Po prostu ćwiczę sobie na tym wiedzę programistyczną, absolutnie nie zamierzam nikomu tym dokuczyć.

Poza tym wirusem potrafi być prawie każdy program (wystarczy spytać AVG), więc nie widzę problemu.

Przepraszam za to niepoinformowanie.